V Bieg z Flagą

2013-05-02 19:43:00 Monika

Całe rodziny kaliszan wzięły dziś udział w V jubileuszowym „Biegu z Flagą”. Mimo pochmurnej pogody kaliszanie licznie przybyli w okolice ronda Ptolemeusza, by wspólnie się bawić i propagować zdrowe spędzanie czasu. Jak co roku była to doskonała okazja do uświetnienia Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

Monika Adamczyk
Monika Adamczyk
W biegu wzięli udział wytrawni biegacze i rodziny z dziećmi. W sumie w imprezie wzięło udział około 120 osób, a to naprawdę dużo biorąc pod uwagę brzydką pogodę. Wśród biegaczy było wiele dzieci. Maluchy chętnie wzięły udział w zabawie przy boku swoich opiekunów.
Imprezę tradycyjnie otworzył bieg rodzinny. Rodzice i ich pociechy przebiegli 800 metrów - od Ronda Ptolemeusza wzdłuż ścieżki rowerowej do Parku Przyjaźni i z powrotem. Miłośnicy aktywnego wypoczynku, którzy wzięli udział w Biegu Głównym przebiegli trasę o długości 3 kilometrów.
Wśród kobiet najlepsze okazały się:
1. Anna Grzesiak
2. Beata Domżał
3. Monika Stasiak
Wśród mężczyzn do mety jako pierwsi dotarli:
1. Grzegorz Tomczak
2. Adam Szurmiński
3. Wiktor Leśniewski
Dyplomy, puchary i medale wszystkim uczestnikom wręczyli: wiceprezydent Kalisza Jacek Konopka i przewodniczący Rady Miejskiej Kalisza Grzegorz Sapiński. Imprezę poprowadził i czuwał nad jej przebiegiem dyrektor biegu Adam Koszada.
Patronat honorowy nad V „Biegiem z Flagą” objął Poseł na Sejm RP Adam Rogacki.
Głównym organizatorem biegu było Stowarzyszenie “Teraz Kalisz” oraz Fundacja Bread of Life.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować