Uwaga na fałszywe banknoty!

2019-05-15 17:00:00 red za KMP w Kaliszu

Tylko w tym roku do do kaliskiej komendy wpłynęło kilkadziesiąt zawiadomień dotyczących fałszywych banknotów. Podróbki, które zostały wprowadzone do obiegu to najczęściej banknoty o nominale 50 i 100 złotych. Policja uczula wszystkich a w szczególności sprzedawców aby dokładnie sprawdzali przyjmowane banknoty.

zdjęcie ilustracyjne/arch. Calisia.pl
zdjęcie ilustracyjne/arch. Calisia.pl

Wszczęto już w tym roku 55 postępowań dotyczących fałszywych banknotów. W większości prowadzone przez policjantów sprawy dotyczą banknotów o nominałach 50 i 100 złotych, które zostały wprowadzone do obrotu w różnego rodzaju placówkach handlowych na terenie Kalisza. – Banknoty zostały ujawnione przez pracowników sortowni we wpłatach zamkniętych dokonywanych przez poszczególne firmy. W każdym przypadku ekspertyzy zabezpieczonych pieniędzy dokonuje Narodowy Bank Polski, który jest jedynym organem władnym do oceny ich autentyczności – podaje mł.asp. Anna Jaworska-Wojnicz rzecznik KMP w Kaliszu.

Policja apeluje do wszystkich, a w szczególności sprzedawców, aby dokładnie sprawdzali, najlepiej przy pomocy testerów UV, przyjmowane banknoty. – W przypadku ujawnienia podejrzanego banknotu, prosimy o natychmiastowe powiadomienie Policji. Szybkie przekazanie informacji może pomóc w ustaleniu i zatrzymaniu przestępców wprowadzających do obrotu fałszywe środki płatnicze – dodaje mł.asp. Anna Jaworska-Wojnicz.

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ