Edukacja

Utworzenie dodatkowych oddziałów klas pierwszych szkół ponadpodstawowych

2022-07-15 17:00:00 UM Kalisz

W związku ze zwiększoną, na skutek reformy oświaty, liczbą kandydatów do szkół ponadpodstawowych (półtora rocznika w klasie VIII), Miasto Kalisz informuje, że w kilku kaliskich szkołach ponadpodstawowych zostaną utworzone dodatkowe oddziały klas pierwszych poza zaproponowanymi kierunkami. Nowe oddziały zostaną utworzone w szkołach, w których są możliwości organizacyjne i cieszą się największym zainteresowaniem.

zdjęcie ilustracyjne/BK
zdjęcie ilustracyjne/BK

Nowe odziały zostaną utworzone w:

  • I Licem Ogólnokształcącym,
  • IV Liceum Ogólnokształcącym,
  • Zespole Szkół Samochodowych,
  • Zespole Szkół Ekonomicznych,
  • Zespole Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich,
  • Zespole Szkół Zawodowych,
  • Zespole Szkół Ponadpodstawowych,
  • Zespole Szkół Techniczno – Elektronicznych,
  • Technikum im. Św. Józefa.

Nadmieniamy, że zwiększona liczba kandydatów do klas pierwszych będzie również w przyszłym roku, a stosowne działania w zakresie oddziałów zostaną podjęte po analizie wyborów kandydatów do szkół ponadpodstawowych.  

Informację o kandydatach zakwalifikowanych do szkół ponadpodstawowych będą dostępne 20 lipca od godziny 10:00 w systemie NABO, a w szkołach zostaną wywieszone listy.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców miasta i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować