Motoryzacja

Utrudnienia w związku z III Kaliskim Półmaratonem Nocnym „Bursztynowa Hellena”

2021-08-02 19:30:00 ZDM Kalisz

Zarząd Dróg Miejskich w Kaliszu uprzejmie informuje, iż w związku z organizowanym III Kaliskim Półmaratonem Nocnym „Bursztynowa Hellena” w dniu 7 sierpnia br. wprowadzone zostaną istotne zmiany w organizacji ruchu i parkowania pojazdów.

Organizatorzy
Organizatorzy
  1. W dniu 7 sierpnia br. od godz. 8:00 do 8 sierpnia br. do godz. 8:00 obowiązywał będzie całkowity zakaz parkowania pojazdów na parkingach w obrębie Hali Arena i Zespołu Szkół nr 9, a także na Al. Ks. J. Popiełuszki,
  2. W godz. od 21:00 do ok. 01:30 nastąpi zamknięcie dla ruchu kołowego trasy biegów.

Decyzję o zamknięciu trasy biegów podejmie Policja.

Trasa półmaratonu będzie przebiegać następującymi ulicami:

Hala Arena (start) – Al. Ks. J. Popiełuszki – ul. Armii Krajowej – ul. Marii Skłodowskiej-Curie – Al. Wojska Polskiego – ul. Wrocławską do ul. Gościnnej gdzie bieg zawraca – ul. Wrocławską do ul. Podmiejskiej – ul. Górnośląską do ul. Szlak Bursztynowy – ul. Szlak Bursztynowy do ul. Łódzkiej gdzie bieg zawraca – ul. Szlak Bursztynowy do ul. Górnośląskiej – ul. Górnośląską – ul. Wrocławską – Al. Wojska Polskiego – ul. Marii Skłodowskiej-Curie – Armii Krajowej – Al. Ks. J. Popiełuszki – Hala Arena (meta).

  1. W Al. Wojska Polskiego (na odcinku od ul. Marii Skłodowskiej – Curie do skrzyżowania prowadzącego do obwodnicy Nowych Skalmierzyc), ul. Wrocławskiej (na odcinku od ul. Gościnnej do ul. Podmiejskiej), ul. Górnośląskiej (na odcinku od ul. Podmiejskiej do ul. Szlak Bursztynowy) oraz ul. Szlak Bursztynowy ruch kołowy odbywał się będzie zewnętrznymi pasami – po 1 pasie ruchu dla danego kierunku. Bieg odbywał się będzie wewnętrznymi pasami ruchu.
  2. Pozostałe ulice na trasie półmaratonu będą zamknięte dla ruchu kołowego. W trakcie biegu ruch pojazdów będzie mógł odbywać się po zewnętrznych pasach ruchu oraz poprzecznie i regulowany będzie przez Policję.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ