Społeczne

Uszkodzony gazociąg w Opatówku. Utrudnienia na DK 12.

2022-01-13 15:22:33 red

Podczas prac ziemnych w parku w Opatówku został uszkodzony gazociąg średniego ciśnienia. Na miejscu pracuje pogotowie gazowe i straż pożarna. Wyznaczono specjalną strefę. Występują spore utrudnienia na DK 12.

fot. st.kpt. Artur Szuleta
fot. st.kpt. Artur Szuleta

Do zdarzenia doszło w czwartek, 13 stycznia około godz. 14.00 - Mamy wyciek gazu w miejscowości Opatówek, w parku. Jest to linia średniego ciśnienia. Na tę chwilę próbujemy zamknąć zasuwę by ten gaz przestał się wydobywać – mówi kpt. Szymon Zieliński rzecznik prasowy PSP w Kaliszu.

Została wyznaczona specjalna strefa, ponieważ gaz cały czas się ulatnia – Ruch na drodze krajowej nr 12 jest utrudniony – dodaje kpt. Szymon Zieliński.

Według informacji uzyskanych od straży do uszkodzenia rurociągu doszło podczas przesadzania drzew.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ