Społeczne

Usiłował wprowadzić w błąd funkcjonariuszy Straży Granicznej podając się za swojego brata, bo nie miał prawa jazdy

2021-02-23 13:30:00 red za Straż Graniczna

Mandatami w łącznej wysokości 1000 zł zakończyła się podróż 26-letniego mieszkańca Bełchatowa, którego funkcjonariusze SG z Kalisza zatrzymali na autostradzie A2. Dodatkowo kierowca usiłował wprowadzić w błąd funkcjonariuszy podając się za swojego brata.

fot. Straż Graniczna
fot. Straż Graniczna

- W poniedziałek 22 lutego funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali na autostradzie A2 26-letniego kierowcę, który podawał się za swojego o 4 lata starszego brata. Powodem usiłowania wprowadzenia w błąd funkcjonariuszy SG był brak uprawnień do prowadzenia pojazdów mechanicznych – podaje mjr SG Joanna Konieczniak Rzecznik Prasowy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Za popełnione wykroczenia 26-latek ukarany został mandatami karnymi w łącznej wysokości 1000 zł. Natomiast miejsce kierowcy zajął pasażer posiadający prawo jazdy.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ