Społeczne

Urządzenia do oczyszczania powietrza o wartości blisko 40 tys. zł. trafiły do placówek opiekuńczo - wychowawczych w powiecie kaliskim

2022-01-11 16:00:00 red za Starostwo Powiatowe/Joanna Górska

Powiat Kaliski otrzymał z Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu dekontaminatory, o łącznej wartości 39 588,00 zł. w ramach projektu „Kooperacja-efektywna i skuteczna”.

źródło: https://www.powiat.kalisz.pl/
źródło: https://www.powiat.kalisz.pl/

Umowę w imieniu Powiatu Kaliskiego podpisał Starosta Kaliski Krzysztof Nosal oraz Wicestarosta Kaliski Zbigniew Słodowy – w imieniu Województwa Wielkopolskiego, Dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Poznaniu – Grzegorz Grygiel.

Powiat Kaliski przekazał 4 dekontaminatory na doposażenie placówek:

1. Domu Dziecka w Liskowie,

2. Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej typu rodzinnego z siedzibą w Opatówku,

3. Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej typu rodzinnego z siedzibą w Brzezinach,

4. Środowiskowego Domu Samopomocy im. Jana Pawła II, w Liskowie.

Dekontaminatory to urządzenia do oczyszczania powietrza ze szkodliwych substancji i drobnoustrojów, wykorzystujące bezfiltrową, niskoenergetyczną technologię plazmową. Zabiegi dekontaminacyjne w dobie pandemii koronawirusa Covid -19, nabrały nowego znaczenia szczególnie w placówkach oświatowo – wychowawczych.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ