Edukacja

Uroczystość ślubowania oraz mianowania na funkcjonariuszy Służby Więziennej

2023-09-04 18:30:00 Akademia Wymiaru Sprawiedliwości

4 września w Kampusie Mundurowym Akademii Wymiaru Sprawiedliwości odbyła się uroczystość ślubowania oraz mianowania na funkcjonariuszy Służby Więziennej sześćdziesięciu kandydatów na studia stacjonarne pierwszego stopnia na kierunku Penitencjarystyka w roku akademickim 2023/2024.

Akademia Wymiaru Sprawiedliwości
Akademia Wymiaru Sprawiedliwości

W uroczystości uczestniczyły Władze Uczelni, na czele z JM Rektorem-Komendantem AWS dr. Michałem Sopińskim oraz przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, zaprzyjaźnionych służb mundurowych i duchowieństwa.

Studia stacjonarne I stopnia na kierunku penitencjarystyka, zakładają realizowanie służby kandydackiej poprzez odbywanie studiów oraz wykonywanie zadań służbowych w jednostkach organizacyjnych Służby Więziennej. Funkcjonariusze w służbie kandydackiej, którzy uzyskają pozytywną opinię służbową po ukończeniu kursu przygotowawczego, rozpoczną odbywanie studiów w Akademii Wymiaru Sprawiedliwości. Celem studiów stacjonarnych I stopnia w służbie kandydackiej na kierunku penitencjarystyka w Akademii Wymiaru Sprawiedliwości jest przygotowanie funkcjonariuszy Służby Więziennej do realizacji zadań wynikających z ustawy o Służbie Więziennej. W czasie trwania studiów (w służbie kandydackiej) studenci są skoszarowani na terenie kampusu mundurowego, gdzie Uczelnia zapewnia im bezpłatne wyżywienie, zakwaterowanie oraz umundurowanie. Studenci otrzymują również uposażenie, którego wysokość uzależniona jest od posiadanego stopnia Służby Więziennej. Zajęcia dydaktyczne rozpoczną się w październiku 2023 r. i będą prowadzone w kampusie mundurowym AWS w Kaliszu.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować