Społeczne

Uroczyste otwarcie najnowocześniejszej Komendy Policji w Wielkopolsce! [zdjęcia]

2019-09-19 15:00:00 BK

Inwestycja za 57 mln zł przy ul. Kordeckiego 36 stała się faktem. Kaliscy funkcjonariusze będą pracowali w godnych i komfortowych warunkach. Budowa nowej siedziby Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu trwała blisko 2 lata. Jest to jeden z najnowocześniejszych budynków tego typu w Polsce!

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

19 września odbyło się uroczyste otwarcie nowej siedziby Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu, przy ul. Kordeckiego. Uroczystości rozpoczęła msza Święta w Kościele p.w. Św. Gotarda w Kaliszu, pod przewodnictwem Ks. Biskupa Edwarda Janiaka - Biskupa Kaliskiego. Następnie uczestnicy wydarzenia przemaszerowali do nowej siedziby KMP. Tam też odbył się uroczysty apel oraz zwiedzanie najnowocześniejszej inwestycji.

W ramach uroczystości kaliscy policjanci otrzymali klucze do dwóch nowych radiowozów – w tym do nieoznakowanego pojazdu marki Hyundai. Pojazdy, jak i cały nowoczesny obiekt zostały poświęcone przez biskupa kaliskiego Edwarda Janiaka.

- Wszyscy jesteśmy świadkami, że ten dzień nie tylko przechodzi do historii policji ale również Miasta Kalisza. Dzień, w którym do użytku zostaje oddana nowa siedziba Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu – mówił Dariusz Bieniek, Komendant Miejski Policji w Kaliszu. – Nowa komenda to budynek nowoczesny, spełniający oczekiwania funkcjonariuszy i pracowników policji. Szatnie wraz z węzłami sanitarnymi zapewnią komfort przed i po służbie. Cieszy duża sala konferencyjna, w której będą odbywały się szkolenia i narady.

Kolejnym punktem wydarzenia było posadzenie „Dębu Stulecia”, na pamiątkę 100-lecia utworzenia policji jak również wybudowania nowej siedziby KMP w Kaliszu.

Nie zabrakło widowiskowego pokazu musztry oraz uroczystej defilady. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele władz państwowych, parlamentarzyści, władze województwa, powiatu oraz Miasta Kalisza, duchowieństwo, przedstawiciele Komendy Głównej w Poznaniu oraz kaliscy funkcjonariusze policji.

- Budynek jest piękny i zawiera wiele elementów, które są potrzebne do normalnej służby. Mamy profesjonalną strzelnicę, która pozwala na jednoczesne korzystanie przez 6 osób. Wyposażona jest w system komputerowy, który umożliwia bardzo precyzyjne ustawianie odległości tarczy do strzelania – wyjaśnia Dariusz Bieniek. – Wyposażeni jesteśmy również w stację kontroli pojazdów. Jest to 4-stanowiskowa stacja, która pozwala na dokonywanie napraw w podstawowym zakresie jak wymiana oleju, filtrów, ogumienia.

Nie zabrakło również specjalnej hali do ćwiczenia taktyk i technik interwencji. Tam funkcjonariusze będą doskonalić swoje umiejętności. Zarówno sala jak i szatnie wyposażone są w węzły sanitarne.

Nowa Komenda Miejska Policji w Kaliszu jest jedną z największych inwestycji w województwie wielkopolskim. Zarezerwowano na nią 57 milionów złotych.

Nowy obiekt składa się z trzech budynków o powierzchni użytkowej: 9 258,20 m2, 1 193,20 m2 i 237,00 m2. W budynkach tych znajdować się będą między innymi: zaplecze sportowe, warsztat samochodowy, strzelnica policyjna. Dodatkowo wybudowana została wiata garażowa o powierzchni 301,00 m2, kojce dla psów policyjnych i parking dla interesantów.

Inwestycję zrealizowała Firma Budimex. Budowa trwała od października 2017 roku.

Wydarzenie uświetni piknik rodzinny, na którym będzie czekało na kaliszan wiele atrakcji. Będzie można zwiedzić komendę, zobaczyć pokaz grupy realizacyjnej, pokaz przewodników psów czy wystawę sprzętu policyjnego. Na najmłodszych będą czekału gry i zabawy, dmuchańce czy przejażdżka kolejką. Imprezę zwieńczy pokaz sztucznych ogni.

 

Przeglądaj zasoby calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ