Uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego w PWSZ [zdjęcia]

2019-10-04 15:00:00 BK

Dziś w auli Collegium Novum PWSZ w Kaliszu odbyła się uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego 2019/2020. Było to wyjątkowe wydarzenie, wpisujące się w obchody 20-lecia istnienia Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w naszym mieście.

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

W uroczystości udział wzięli Janusz Pęcherz, przewodniczący Rady Miasta Kalisza; Grzegorz Kulawinek, wiceprezydent Kalisza; przedstawiciele parlamentu, władz wojewódzkich, gminnych, powiatowych, reprezentanci środowisk naukowych, duchowieństwa. 

Gości powitał dr hab. n. med. Andrzej Wojtyła, rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego w Kaliszu.

Podczas uroczystości odznaczenia otrzymały osoby zasłużone dla PWSZ. Następnie odbyła się immatrykulacja studentów pierwszego roku.

Dziś został podpisany akt powołania Światowego Instytutu Zdrowia Rodziny w Kaliszu. Wykład inauguracyjny wygłosił prof. Otisv Brawley z Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa z Baltimore.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli zakup "cegiełki"). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Od strony formalnej: każda wpłata dokonana za pośrednictwem bezpiecznego i sprawdzonego systemu PayPal łączy się z wystawieniem paragonu fiskalnego. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ