Sport

Upalny Triathlon nad Zalewem Murowaniec [dużo zdjęć, wideo]

2020-08-08 16:30:00 BK

8 sierpnia nad Zalewem Murowaniec w Gminie Koźminek odbył się Triathlon „Baster Tri” Murowaniec 2020 organizowany przez Klub Biegacza Baster team. Do walki stanęło blisko 100 zawodników.

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

Start, meta i strefa zmian znajdowały się na parkingu przy tamie zalewu Murowaniec. Zawody odbywały się w dwóch kategoriach – indywidualnej i drużynowej (sztafetowej).

Triathlon „Baster Tri” Murowaniec 2020 1/8 IM rozegrany został na dystansie 475 m pływanie; 22,5 km rower; 5,25 km bieg. Sztafety składały się z 3 zawodników. 

W zawodach udział wzięli zwycięzca pierwszej edycji Kacper Koszal oraz Mistrzyni Polski Natalia Krawczyk.

Podczas Triathlonu organizowanego przez Klub Biegacza "Baster Team" odbyły się dwa wyjątkowe starty na rzecz niepełnosprawnych dzieci Mikołaja i Wiktorii. Trójka pasjonatów sportu Justyna Dominiak, Mateusz Barański i Adam Barański wystartowali w sztafecie 1/8 triathlon wraz z Mikołajem Krystkiem. Drugą drużyną startującą w triathlonie była drużyna Dominika Chenczke wraz supportem Bartoszem Gromadą.

Imprezę zorganizowali Klub Biegacza „Baster Team” wraz z Starostwem Powiatowym w Kaliszu oraz Urzędem Gminy Koźminek. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Starosta Kaliski Krzysztof Nosal oraz Wójt Gminy Koźminek Iwona Michniewicz.

Wyniki triathlonu dostępne na stronie: https://dostartu.pl/baster-tri-murowaniec-2020-cc4971

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ