Kultura

Ulica Niecała przygotowuje się do wielkiego świętowania już 4 września! Zgłoś swój udział i podziel się pasją!

2021-06-22 13:15:12 redakcja

Święto Ulicy Niecałej to już kaliska tradycja. 4 września po raz dziewiąty spotkamy się na Święcie Ulicy Niecałej! To wydarzenie, które tworzą przede wszystkim ludzie, kaliszanie, goście z innych miast, pasjonaci, artyści. Jeżeli chcesz się podzielić swoją pasją, pokazać swoją kolekcję, wyroby czy niezwykły talent - zgłoś się i baw się razem z nami!

fot. arch. Calisia.pl
fot. arch. Calisia.pl

Do wielkiego świętowania 4 września organizatorzy zapraszają wykonawców, kolekcjonerów, pasjonatów, malarzy i rękodzelników, artystów, szkoły, organizacje, stowarzyszenia i wszystkich chętnych by w atmosferze lat minionych spędzić wspólnie kilka godzin.

W tym roku wiemy, że nie zabraknie występów wokalnych i tanecznych dzieci oraz młodzieży. Odwiedzi nas kataryniarz z Jeleniej Góry a Pan Wojciech Dąbrowski poprowadzi konkurs wokalny „piosenki retro” oraz umili czas w tradycyjnej kawiarence Bodo. Impreza wpisuje się także w obchody rocznicy 120-lecia urodzin Mieczysława Fogga, która przypada na dzień 3 września.  

Czym jest Święto Ulicy Niecałej?

Święto Ulicy Niecałej to wydarzenie, które na stałe wpisało się do kalendarza kaliskich imprez. W wybranym dniu września ul. Niecała tętni życiem. Święto Ulicy Niecałej co roku przyciąga tłumy Kaliszan. Co roku w jego organizację jest zaangażowanych  kilkadziesiąt firm, szkół, stowarzyszeń, artystów, wystawców, osób prywatnych oraz instytucji. 

To pokazy, zabawy, warsztaty, konkursy, wystawy lalek, różnych kolekcji, modeli, obrazów, rzeźb, książek, zegarków, fajek, gier, zabawek, przedmiotów użytkowych, ceramiki, zabytkowych przedmiotów codziennego użytku. Swoją ofertę prezentują szkoły, przedszkola, studia tańca, instytucje kultury, kluby czy stowarzyszenia. Nie brakuje atrakcji dla smakoszy, pasjonatów zabytkowych samochodów czy miłośników dawnych lat. Możemy wysłuchać koncertów lokalnych zespołów a także przebrać się w stroje lat 20 i 30. Nigdy nie nudzą się fani militariów, technologii, sztuki, biżuterii. 

Na Święto Ulicy Niecałej przyjeżdżają co roku wystawcy, pasjonaci, artyści z całej Polski.

Na ul. Niecałej a także przy fontannie i w Parku Miejskim odbywają się koncerty, warsztaty wokalne oraz taneczne, i konkursy. Wzdłuż ulicy pojawiają się stoiska lokalnych firm i instytucji prezentujących rozmaite kolekcjonerskie przedmioty, zakątki - można zobaczyć jak działają rozmaite urządzenia zaprezentowane przez Akademię Kaliską, wymienić się książkami czy też zabawkami, albo po prostu usiąść przy jednym ze stolików kawiarnianych i popatrzeć na tłumy przechodzące ulicą.

Zgłoszenia i kontakt:

Recepcja KOMODA CLUB
 
email: kalpab@kalpab.com.pl koniecznie z dopiskiem w temacie Święto ulicy Niecałej
 
Telefony 602 599 213, 505 680 732
 

Tak świętowała Niecała rok temu, w trochę innej formie, ze względu na pandemię: https://calisia.pl/viii-swieto-ulicy-niecalej-za-nami-duzo-zdjec,46691

Tak wyglądało Święto Ulicy Niecałej w 2019 roku: https://calisia.pl/wielkie-swieto-na-niecalej-duzo-zdjec,23781

 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ