Kultura

Ukulele opanowało Kalisz! Mieszkańcy zagrali wspólnie na Głównym Rynku [zdjęcia]

2019-08-24 09:00:00 BK

Brytyjski zespół „Ukulele Strummers Society” z Preston, partnerskiego miasta Kalisza, wystąpił w piątkowy wieczór na kaliskim rynku, w ramach Muzycznego Rynku. W koncercie aktywnie uczestniczyli również mieszkańcy Kalisza, którzy wspólnego, na instrumencie zwanym Ukulele odegrali słynny utwór „Knockin’ on Heaven’s Door”.

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

W piątkowy wieczór, trzynastoosobowa grupa zagrała na scenie przed ratuszem. Razem z mieszkańcami, którzy przynieśli swoje ukulele, odegrali utwór Boba Dylana „Knockin’ on Heaven’s Door”.

„Ukulele Strummers Society” można było usłyszeć w sobotę – o 11:30 przy fontannie „Noce i Dnie” oraz o 17:15 na Rozmarku.

Goście z Preston wzięli udział w warsztatach, przygotowujących do wspólnego odegrania utworu „Knockin’ on Heaven’s Door”. Odbyły się one w piątek w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Asnyka i  zorganizowała je Szkoła Muzyczna Music Store, działająca na kaliskim rynku muzycznym od 28 lat. Goście z Preston, oprócz koncertowania w Kaliszu, także zwiedzili nasze miasto. Spotkali się też z przedstawicielami władz miasta.

Przeglądaj zasoby calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ