Społeczne

Udostępniliśmy dla Was potężne zasoby archiwalne calisia.pl

2020-01-02 10:00:00 redakcja

Z sentymentem, a czasem i wzruszeniem lubimy wracać do zdjęć, zdarzeń i sytuacji sprzed kilku czy kilkunastu lat. Niezwykłe koncerty, niecodzienne spotkania, wyjątkowi ludzie czy przełomowe inwestycje dla miasta. Pamiętacie co działo się w Kaliszu np. w 2007 roku? W pierwszym dniu Nowego Roku 2020 dodaliśmy do zasobów calisia.pl ponad 15 tysięcy najstarszych artykułów artykułów z lat 2007 - 2013. 

Calisia.pl
Calisia.pl

Tym samym udostępniliśmy dla Was 42 166 artykułów, pisanych w ciągu minionych 12 lat. Te artykuły ilustruje według stanu na dzisiaj  274 886 zdjęć, co stanowi najprawdopodobniej największy zasób zdjęć związanych wydarzeniami mającymi miejsce w Kaliszu.

Możliwość przeglądania zasobów opublikowanych na portalu Calisia.pl od początku jego funkcjonowania to swojego rodzaju powrót do przeszłości. Koncerty, spotkania, wywiady, sensacje, Sesje Rady Miasta, ważne inwestycje, kampanie wyborcze i kawał historii Kalisza są dostępne dla naszych czytelników! Jaki Kalisz był kiedyś? Co się zmieniło? Jak zmieniła się Calisia.pl? Zapraszamy do przeglądania i zwiedzania. 

Wejście do tej krainy przeszłości kryje się w dziale "Aktualności". Ponad artykułami znajduje się wyszukiwarka umożliwiająca przeszukiwanie zasobów calisia.pl po dacie. 

Również w dolnej części calisia.pl znalazła się sekcja "Artykuły sprzed 10 lat" w której codziennie znajdziecie linki do artykułów sprzed równo 10 lat. Na przykład: dziś będą to artykuły z 2 stycznia 2010.

Mamy nadzieję, że z przyjemnością wrócicie do dawnych wydarzeń i zobaczycie jak zmienia się nasze miasto. 

 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ