Społeczne

Uczniowie TBF-u dali koncert na Głównym Rynku i pokazywali jak zbudowane są pianina

2021-06-18 16:00:00 red

Prezentacja utworów muzycznych oraz przedstawienie działania mechanizmów, strojenie czy korekta pianin takie atrakcje czekały na wszystkich przechodzących w piątek, 18 czerwca w okolicach południa koło ratusza.

fot. MW
fot. MW

Pokaz instrumentów od strony technicznej i artystycznej oraz zachęcanie do wybrania Technikum Budowy Fortepianów – taki był cel piątkowej akcji Technikum na Głównym Rynku.

- Uczniowie robią pokaz regulacji fortepianów. Mamy ze sobą mechanizmy na których można zobaczyć w jaki sposób działa pianino - mówi Marcin Kaftanowicz nauczyciel przedmiotów zawodowych oraz instruktor w Technikum Budowy Fortepianów.

TBF to jedyna tego typu szkoła w całej Polsce. Cały czas trwa rekrutacja – Jest to zawód wyjątkowy, unikatowy. W tym roku ze względu na pandemię oraz brak drzwi otwartych nabór jest nieco gorszy, dlatego zapraszamy uczniów aby zasilili nasze szeregi – dodaje M. Kaftanowicz.

Zapotrzebowanie na pracowników zajmujących się renowacją pianin i fortepianów jest duże, a ukończenie TBF-u to niemal pewna praca nie tylko w Polsce ale i zagranicą.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców miasta i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować