Społeczne

Uczniowie TBF-u dali koncert na Głównym Rynku i pokazywali jak zbudowane są pianina

2021-06-18 16:00:00 red

Prezentacja utworów muzycznych oraz przedstawienie działania mechanizmów, strojenie czy korekta pianin takie atrakcje czekały na wszystkich przechodzących w piątek, 18 czerwca w okolicach południa koło ratusza.

fot. MW
fot. MW

Pokaz instrumentów od strony technicznej i artystycznej oraz zachęcanie do wybrania Technikum Budowy Fortepianów – taki był cel piątkowej akcji Technikum na Głównym Rynku.

- Uczniowie robią pokaz regulacji fortepianów. Mamy ze sobą mechanizmy na których można zobaczyć w jaki sposób działa pianino - mówi Marcin Kaftanowicz nauczyciel przedmiotów zawodowych oraz instruktor w Technikum Budowy Fortepianów.

TBF to jedyna tego typu szkoła w całej Polsce. Cały czas trwa rekrutacja – Jest to zawód wyjątkowy, unikatowy. W tym roku ze względu na pandemię oraz brak drzwi otwartych nabór jest nieco gorszy, dlatego zapraszamy uczniów aby zasilili nasze szeregi – dodaje M. Kaftanowicz.

Zapotrzebowanie na pracowników zajmujących się renowacją pianin i fortepianów jest duże, a ukończenie TBF-u to niemal pewna praca nie tylko w Polsce ale i zagranicą.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ