Motoryzacja

Uciekał, bo nie miał prawa jazdy

2020-01-23 14:02:06 red za KMP Kalisz

Policjanci z kaliskiej drogówki zatrzymali po pościgu kierowcę, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. 21-latek uciekał łamiąc przepisy ruchu drogowego. Sprawa drogowego pirata znajdzie swój finał w Sądzie.

zdjęcie ilustracyjne/arch. Calisia.pl
zdjęcie ilustracyjne/arch. Calisia.pl

Policjanci z drogówki podjęli próbę kontroli drogowej kierującego seatem w niedzielny poranek 19 stycznia - Mężczyzna, który siedział za kierownicą auta nie zareagował na polecenie funkcjonariuszy i zaczął uciekać. Policjanci natychmiast ruszyli w pościg za pojazdem. Kierujący seatem nie reagował na żadne sygnały wzywające go do zatrzymania. Kontynuując ucieczkę łamał przepisy i zajeżdżał drogę policjantom, aby utrudnić im manewr wyprzedzenia – podaje asp. Anna Jaworska-Wojnicz rzecznik KMP w Kaliszu.

Uciekinier o mało nie doprowadził do tragedii na drodze - W miejscowości Skarszew zjechał na przeciwny pas ruchu i kontynuował nim jazdę. Tylko dzięki błyskawicznej reakcji kierowcy, który jechał z przeciwnego kierunku i zaczął gwałtownie hamować, nie doszło do czołowego zderzenia obu pojazdów – podaje asp. Anna Jaworska-Wojnicz.

Po blisko 10 km pościgu, policjanci drogówki wykorzystali dogodny moment i wyprzedzili seata. Zajeżdżając drogę kierującemu uniemożliwili mu dalszą jazdę. Okazało się, lekkomyślnym kierowcą był 21-letni mieszkaniec powiatu tureckiego. Uciekał bo nie miał prawa jazdy. Mężczyzna nie podróżował sam. W pojeździe znajdowało się jeszcze troje pasażerów.

Materiały w powyższej sprawie trafią wkrótce do Sądu, który zadecyduje o wysokości kary dla nieodpowiedzialnego kierowcy.

Policja przypomina, że zgodnie z treścią art. 178b Kodeksu karnego:

„Kto, pomimo wydania przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego, poruszającą się pojazdem lub znajdującą się na statku wodnym albo powietrznym, przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych, polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego nie zatrzymuje niezwłocznie pojazdu i kontynuuje jazdę, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.”

Przeglądaj zasoby calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ