Tylko punkt z beniaminkiem. KKS remisuje z Janikowem i traci pozycję lidera

Tylko punkt zainkasowali piłkarze KKS-u Kalisz w spotkaniu 11. kolejki III ligi grupy 2. Podopieczni Ryszarda Wieczorka zremisowali z beniaminkiem rozgrywek – Unią Janikowo – 3:3. Bramka, która przekreśliła zwycięstwo kaliszan padła w trzeciej minucie doliczonego czasu gry. Remis kosztował „Trójkolorowych” nie tylko stratę punktów, ale też pozycji lidera. - Pozostaje duży niedosyt i rozczarowanie – podsumował mecz trener Wieczorek.

Gospodarze mogli objąć prowadzenie już w 5. minucie meczu. Do rzutu wolnego podszedł wtedy Robert Tunkiewicz, ale uruchomiona mocnym strzałem piłka nieznacznie minęła lewy słupek bramki rywali. Jednak co się odwlecze to nie uciecze, bo już cztery minuty później podopieczni Ryszarda Wieczorka otworzyli wynik spotkania. Z rzutu rożnego dośrodkował Adrian Łuszkiewicz, a futbolówkę przechwycił Paweł Łydkowski i skierował ją do siatki gości. Radość gospodarzy nie trwała jednak długo, bo odpowiedź graczy Unii nadeszła już w 16. minucie. Po akcji zapoczątkowanej jeszcze na własnej połowie, okazję wykorzystał Gracjan Goździk doprowadzając do remisu. Boiskowe wydarzenia toczyły się bardzo szybko i w ciągu zaledwie ośmiu minut ponownie do głosu doszli „Trójkolorowi”. W 24. minucie pięknym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Sebastian Kaczyński dając swojej ekipie prowadzenie. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Sytuacja skomplikowała się ponownie w 55. minucie, kiedy arbiter główny spotkania podyktował rzut karny dla Unii, a wykorzystał go najskuteczniejszy w szeregach przyjezdnych Przemysław Kędziora, lider klasyfikacji strzelców III ligi grupy 2. Okazję na wyrównanie pięć minut później zmarnował Mateusz Gawlik, który po dośrodkowaniu z rzutu rożnego posłał piłkę obok słupka. W 62. minucie sędzia Denis Błaszczak ponownie wskazał na „wapno”, ale tym razem karny podyktowany był dla KKS-u. Do futbolówki podszedł Mateusz Żebrowski i pewnie wykorzystał nadarzającą się okazję. Miejscowi prowadzili 3:2, ale wciąż nie byli pewni korzystnego rezultatu. Nie chcąc narazić się na groźny kontratak gości, rzadziej atakowali, większość czasu skupiając na defensywie. Nie oznacza to jednak, że całkowicie “zamurowali” własną bramkę i nie podejmowali prób sforsowania obrony ekipy z Janikowa. W 76. minucie strzałem z 16. metra bramkarza gości chciał zaskoczyć Robert Tunkiewicz, ale zawiodła skuteczność.

Istotnym, dla końcowego rezultatu okazał się doliczony czas gry, a dokładnie jego trzecia minuta. Zawodnicy Unii wywalczyli rzut wolny, a piłkę dośrodkowaną w pole karne Józefa Burty, skierował w światło bramki Maciej Mysiak. Próba jej wybicia przez kaliskich defensorów okazała się na tyle niefortunna, że kompletnie zaskoczyła kaliskiego golkipera, czego efektem był gol wyrównujący stan meczu. „Trójkolorowym” nie udało się już zmienić losów spotkania i obie drużyny podzieliły się punktami.

W starciu z Unią Janikowo podopieczni trenera Ryszarda Wieczorka stracili nie tylko punkty, ale też fotel lidera rozgrywek III ligi grupy 2. Z dorobkiem 26 oczek zajmują 3. miejsce w tabeli, za Radunią Stężyca i Mieszkiem Gniezno. Oba ekipy mają na koncie zaledwie 1 punkt więcej od kakaesiaków. Kolejny mecz kaliszanie rozegrają już w najbliższą sobotę, 12 października. Punktualnie o godzinie 16:00, na Stadionie OSiR-u w Policach zmierzą się z tamtejszym Chemikiem.

11. kolejka III ligi gr. 2, 05.10.2019 r., Stadion Miejski przy ul. Łódzkiej w Kaliszu
KKS Kalisz – Unia Janikowo 3:3 (2:1)
1:0 Paweł Łydkowski 9. min, 1:1 Gracjan Goździk 16. min, 2:1 Sebastian Kaczyński 24. min, 2:2 Przemysław Kędziora 55. min (k)., 3:2 Mateusz Żebrowski 62. min (k)., 3:3 Maciej Mysiak 90+3. min.

Żółte kartki: Daniel Kamiński (KKS) oraz Damian Garstka, Dawid Radomski, Adam Konieczny (Unia).

KKS Kalisz: Józef Burta – Fabian Hiszpański, Mateusz Gawlik, Paweł Łydkowski, Mateusz Mączyński, Marcin Radzewicz (63. Nikodem Zawistowski), Robert Tunkiewicz, Adrian Łuszkiewicz, Sebastian Kaczyński (71. Daniel Kamiński), Mateusz Żebrowski, Andrzej Trubeha (91. Daniel Stanclik).

Unia Janikowo: Michał Brudnicki – Mikołaj Gibas, Nikodem Zatorski (82. Mateusz Rumiński), Filip Hartwich, Przemysław Kędziora, Mateusz Ławniczak, Maciej Mysiak, Dawid Radomski (77. Adam Konieczny), Damian Garstka, Gracjan Goździk, Kamil Kuropatwiński (71. Filip Jagielski).