Społeczne

Tutti Santi otwiera sklep internetowy z włoskimi produktami. Co znajdziemy w Delikatesach Tutti Santi?

2020-06-01 14:40:49 red

Od teraz w Tutti Santi można zamówić nie tylko pizzę, ale także wyśmienite włoskie produkty! Nowo powstałe DELIKATESY Tutti Santi to miejsce, gdzie znajdziemy starannie wybrane sery, wędliny, oliwy, makarony oraz liczne przetwory i słodycze, które sprowadzane są od najlepszych dostawców z Włoch. Produkty można zamawiać online przez stronę www.tuttisanti.pl z dostawą do domu tego samego dnia lub odebrać osobiście w lokalu przy ul. Górnośląskiej 71.

fot. MW
fot. MW

- Delikatesy Tutti Santi to nasz nowy projekt, który stworzyliśmy na prośbę gości naszych restauracji – tłumaczy właściciel sieci Tutti Santi Sergiusz Urbaniak. - Do tej pory prowadziliśmy tak zwany włoski kredens, który cieszył się dużym zainteresowaniem, jednak nasi goście dopytywali także o włoskie wędliny i sery, które odkrywali na naszych pizzach. Postanowiliśmy spełnić ich życzenie i stworzyliśmy Delikatesy z największymi skarbami włoskiej kuchni, które dowozimy na terenie Kalisza i okolic w ciągu kilku godzin od zamówienia – podsumowuje.

Każdy produkt, który można znaleźć w Delikatesach Tutti Santi, nie znalazł się tam przypadkowo. Przy wyborze asortymentu właściciele kierowali się wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu włoskiej restauracji oraz znajomością tamtejszej kuchni. Poza miejscem pochodzenia, brano pod uwagę także skład produktu oraz proces jego powstawania. To unikalne receptury, sięgające niekiedy nawet starożytnych czasów, oraz pasja wytwarzających je rzemieślników decydowały o umieszczeniu konkretnych pozycji na liście. Wśród nich znajdują się m.in. długo dojrzewająca szynka Prosciutto Crudo Parma, szlachetna polędwica wołowa Breasola, moczone w czerwonym winie i aromatyzowane koprem włoskim salami Finocchiona oraz blisko dwadzieścia rodzajów włoskich serów - krowich, owczych i kozich. Zadbano też o produkty bazowe, jak makarony i oliwy oraz doskonałe słodkie i słone przekąski. Słowem, wszystko co najlepsze we włoskiej kuchni.

W przypadku włoskich specjałów, warte odkrycia są także historie dot. powstawania ich receptur i metod wytwarzania. Na przykład Speck zawdzięcza swój smak przyprawom i tradycyjnej metodzie wędzenia drewnem bukowym. Niewiele osób też wie, że Gorgonzola swoją nazwę zaczerpnęła od miejscowości nieopodal Mediolanu, w której powstała w IX wieku. Ciekawe także, że 27 gramów Pecorino Romano było dzienną porcją jedzenia rzymskiego legionisty w czasach Imperium. Więcej takich „smaczków” można poznać na stronie sklepu w opisach poszczególnych produktów.

Dla wielu osób wizyta w Delikatesach Tutti Santi będzie pewnie okazją, by przywołać wspomnienia z wakacji w słonecznej Italii. Właściciele sklepu chcą zachęcić gości do odkrywania nowych smaków oraz eksperymentowania we własnej kuchni. Po to właśnie stworzyli miejsce, w którym można zaopatrzyć się we wszystkie potrzebne składniki do przygotowania prostych, ale finezyjnych i pysznych dań. Na stronie i w social mediach Tutti Santi będą publikowane włoskie przepisy i inspiracje kulinarne, które mają pomóc w pierwszych krokach. Poniżej przedstawiamy jeden z nich, na uwielbianą na całym świecie prostą, włoską Carbonarę.

Wszystkie produkty można zobaczyć na stronie www.tuttisanti.pl w zakładce Delikatesy.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ