Społeczne

Trzy osoby w areszcie ws. brutalnego pobicia 25-latka! Najmłodszy z zatrzymanych ma 14 lat

2024-06-19 09:00:00 BK

Znamy kolejne kroki i ustalenia śledztwa Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim, ws. brutalnego pobicia 25-latka z powiatu kaliskiego. Z siedmiu osób zatrzymanych, wobec trzech został zastosowany trzymiesięczny areszt i usłyszeli zarzuty. 

Zdjęcie ilustracyjne/fot. policja.pl
Zdjęcie ilustracyjne/fot. policja.pl

Do pobicia doszło po godz. 1:00 w nocy z soboty na niedzielę, na parkingu przed dyskoteką w miejscowości Wtórek, na terenie powiatu ostrowskiego. Poważnych obrażeń ciała doznał 25-latek, który zmarł w szpitalu. To strażak ochotnik z powiatu kaliskiego. O sprawie pisaliśmy: https://calisia.pl/znamy-ustalenia-prokuratury-ws-smierci-25-latka-zatrzymano-6-osob-w-tym-nieletnie,67584

 
Jest areszt

Prokuratura Okręgowa w Ostrowie Wielkopolskim wszczęła śledztwo w tej sprawie. W związku z podejrzeniem brutalnego pobicia zatrzymanych zostało siedem osób. Wobec trojga z nich, w wieku 17 lat, sąd zastosował, 18 czerwca, środek zapobiegawczy w postaci 3-miesięcznego aresztu. Czworo pozostałych, w wieku od 14 do 16 lat, decyzją Sądu Rodzinnego i Nieletnich, umieszczono w młodzieżowym ośrodku wychowawczym. Wszyscy usłyszeli zarzuty udziału w bójce, w której ucierpiały trzy osoby.

 

Sekcja i nagrania z monitoringu

W poniedziałek, 17 czerwca, przeprowadzono sądowo-lekarską sekcję zwłok w celu odtworzenia mechanizmu i bezpośredniej przyczyny zgonu. Jak informuje rzecznik ostrowskiej prokuratury, na konkretne wyniki trzeba jeszcze poczekać ze względu na skomplikowany charakter sprawy i dużą liczbę uczestniczących w zdarzeniu osób.

Całość zajścia została zarejestrowana przez kamery monitoringu. - Na zabezpieczonym nagraniu widać, jak biją się dwie grupki osób. Trzeba dokładnie przeanalizować wszystkie uderzenia i zadane ciosy, żeby prokurator miał wiedzę, komu postawić zarzut pobicia, a komu zarzut pobicia ze skutkiem śmiertelnym – informuje Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

 

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować