Motoryzacja

„Trzeźwy poranek”

2021-09-14 11:30:00 red za KMP Kalisz

13 września na ul. Łódzkiej odbyła się akcja „Trzeźwy poranek”. Był to jeden z punktów programu tegorocznych Kaliskich Dni Trzeźwości.

fot. KMP Kalisz
fot. KMP Kalisz

„Kaliskie Dni Trzeźwości”, to wydarzenie które na stałe wpisało się w kalendarz imprez o charakterze profilaktycznym, organizowanych na terenie Kalisza. W poniedziałek symbolicznie akcję „Trzeźwy poranek” na drogach zainaugurowali Wiceprezydent Miasta Kalisza Mateusz Podsadny, Zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu nadkom. Artur Waszak oraz Zastępca Naczelnika Wydziału Spraw Społecznych i Mieszkaniowych UM Kalisza Janusz Sibiński. To właśnie z rąk przedstawicieli władz miasta oraz Policji pierwsi kierowcy, którzy potwierdzili podczas badania, że są trzeźwi, otrzymali przygotowane przez Urząd Miasta Kalisza upominki.

Pomimo ciągłych apeli, poważnych konsekwencji, a także zagrożenia życia, wciąż osoby nietrzeźwe wsiadają za kierownicę i wyruszają w drogę. Od początku tego roku, kaliscy policjanci zatrzymali 188 kierowców, którzy wsiedli za kierownicę będąc w stanie nietrzeźwości. Odpowiedzą oni za przestępstwo określone w art. 178a Kodeksu Karnego.

W celu zmniejszenia liczby zagrożeń, kaliscy policjanci regularnie prowadzą działania kontrolno-prewencyjne na wszystkich drogach. Głównym celem tego typu akcji jest uświadomienie kierującym, że bezpieczeństwo na drodze zależy od zachowania wszystkich użytkowników ruchu drogowego. Często konsekwencje brawury, lekkomyślność i lekceważenia przepisów na drodze ponoszą nie tylko uczestnicy wypadków, ale również ich najbliżsi.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ