Społeczne

Trzech mężczyzn zatrzymanych w Kaliszu usłyszało zarzuty w sprawie śmiertelnego pobicia 25-latka w Zakopanem

2021-09-20 10:23:47 red

Prokuratura Rejonowa w Zakopanem postawiła zarzuty trzem mężczyznom - mieszkańcom Kalisza w związku z udziałem w bójce, której skutkiem była śmierć 25-latka.

zdjęcie ilustracyjne/arch. Calisia.pl
zdjęcie ilustracyjne/arch. Calisia.pl

W piątek, 17 września małopolska policja zatrzymała pięciu mężczyzn na terenie Kalisza. Mężczyźni byli podejrzani o udział w bójce na Krupówkach. Zakopiańska prokuratura trójce z nich postawiła zarzuty. 

- Potwierdzam, że wykonywaliśmy czynności na terenie Kalisza i w Zakopanem z mieszkańcami Kalisza. Trzem mężczyznom w wieku około 20 lat przedstawiono zarzuty udziału w bójce. Te osoby po wykonanych czynnościach i zastosowaniu środków zapobiegawczych zostały zwolnione. Pozostałe osoby, którym nie postawiono zarzutów zostały przesłuchane w charakterze świadków – informuje prokurator Rafał Porębski z Prokuratury Rejonowej w Zakopanem.

Z uwagi na dobro śledztwa prokuratura nie ujawnia szczegółów przesłuchań. Nie wiadomo też, czy podejrzani przyznali się do zarzucanego im czynu.

 

Przypomnijmy, że do nieszczęśliwego zdarzenia w Zakopanem doszło w nocy z soboty na niedzielę, z 11 na 12 września około godz. 2.00 nad ranem. 25-latek został pobity przez grupę nieznanych sprawców - wywrócił się i uderzył głową w krawężnik. Przybyli na miejsce policjanci podjęli reanimację. Mężczyzna został przewieziony do szpitala. Niestety wskutek odniesionych obrażeń zmarł.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ