Sport

Trwają zapisy na Calisia Triathlon

2022-08-08 09:30:00 Kancelaria Prezydenta Miasta

28 sierpnia 2022 r. już po raz czwarty kilkuset entuzjastów kombinacji trzech dyscyplin – pływania, jazdy na rowerze i biegania – zmierzy się z nurtem Prosny, przejedzie przez odcinek kolarski i pobiegnie wzdłuż rzeki. Przed nami CALISIA Triathlon. Zapraszamy do kibicowania i dobrej zabawy w ostatni weekend wakacji.
 

fot. Tomasz Szwajkowski
fot. Tomasz Szwajkowski

- CALISIA Triathlon jest już stałą pozycją na sportowej mapie Polski – podkreśla Krystian Kinastowski, prezydent Kalisza. – Mamy u siebie rozpoznawalną i dobrze zorganizowaną imprezę, dzięki której w całym kraju możemy promować nasze miasto i rzekę. Liczymy na wysoką frekwencję. Zapraszamy całe rodziny do strefy aktywności, która zostanie zorganizowana podczas imprezy.

Każda zawodniczka i każdy zawodnik będą mogli dopisać swoją historię w triathlonie. Etap pływacki rozegrany zostanie na Prośnie, kolarski na szosie krajowej w kierunku Turku, zaś biegowy – ścieżkami wzdłuż rzeki. Tegoroczny medal nawiązuje do historycznego szlaku bursztynowego i został wyłoniony przez triathlonistów w głosowaniu.

Organizatorzy zachęcają do zapisów na stronie www.triathlonkalisz.pl – tam także można zapisać swoje pociechy do udziału w biegu z przeszkodami. Film promujący wydarzenie: https://www.youtube.com/watch?v=nVFyY77L1aE&t=14s  

Zawodników i kibiców zapraszamy już teraz na Święto Rzeki Prosny, które tradycyjnie towarzyszy triathlonowej rywalizacji. Szczegóły wkrótce.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców miasta i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować