Zdrowie

Trwa rozbudowa szpitala w Wolicy. Nowoczesny łącznik już niemal gotowy.

2022-12-20 14:00:00 red

Trwają prace wykończeniowe łącznika między 70-letnim budynkiem szpitala w Wolicy, a nowoczesnym budynkiem modułowym Oddziału Rehabilitacji Pulmonologicznej. We wtorek, 20 grudnia dokonano uroczystego podpisania aktu erekcyjnego. Inwestycja kosztowała 5 mln zł.

fot. MW
fot. MW

20 grudnia 2022 roku to 81 dzień prac budowlanych dotyczących łącznika między starym budynkiem szpitala a nowoczesnym oddziałem rehabilitacji. Prace są już na ukończeniu - Modułowe budynki powstają bardzo szybko i to jest ogromna pomoc dla działającego szpitala dlatego, że ograniczamy do minimum czas kiedy przeszkadzamy pacjentom. Jednocześnie tego typu budownictwo pozwala nam zastosować rekuperację jak i wszelkie bardzo energooszczędne metody funkcjonowania – mówi Paulina Stochniałek członkini Zarządu Województwa Wielkopolskiego – Jest to łącznik, który pozwoli nie tylko dołożyć miejsc i wstawić tomograf komputerowy którego w tym szpitalu jeszcze brakuje, ale też sprawi, że pacjenci będą dużo wygodniej mogli korzystać z obiektu chociażby przemieszczając się na badania – dodaje.

Członkini zarządu UMWW Paulina Stochniałek i dyrektor Sławomir Wysocki dokonali umieszczona w fundamencie budowli tuby z aktem erekcyjnym - Ten kamień węgielny traktuję, jako zwieńczenie wielu inwestycji w ciągu ostatnich dwóch lat, które szpital mógł zrobić dzięki wzorowej współpracy z urzędem marszałkowskim – mówi Sławomir Wysocki dyrektor szpitala w Wolicy. Szpital inwestuje w systemy proekologiczne, będąc jednym z członków systemu Zielonych Szpitali. Celem jest szpital w pełni zeroemisyjny – W tym roku założyliśmy panele fotowoltaiczne na które dostaliśmy dofinansowanie w wysokości miliona złotych z urzędu marszałkowskiego. Dzięki temu około 85 proc. będziemy mieli własnej energii. Mamy zamontowany kompostownik do utylizacji odpadów spożywczych. Myślimy bardzo poważnie o kotłowni zasilanej zielonym wodorem – mówi dyrektor Wysocki – Myślimy również o tym, żeby wykorzystać panele fotowoltaiczne i postawić stanowiska do ładowania karetek elektrycznych. Chcemy pozyskać środki finansowe i kupić takie karetki – dodaje.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować