Społeczne

Trwa remont oddziału psychiatrycznego przy ul. Toruńskiej

2020-08-01 10:00:00 red. za Szpital Kalisz

Trwa generalny remont I piętra oddziału psychiatrycznego przy Toruńskiej. Oddział wymagał już solidnego liftingu, tym bardziej, że wadliwe instalacje sprawiały kłopoty znajdującemu się piętro niżej oddziałowi rehabilitacyjnemu dla dzieci.

fot. Szpital Kalisz
fot. Szpital Kalisz

Na 8 pomieszczeń zajmowanych przez oddział - 3 wymagają pilnej odnowy: jedna sala gimnastyczno-wypoczynkowa, gabinet kierownika, oraz magazynek, w którym stoi nieczynna wanna.

- Zdajemy sobie sprawę, że dziecięca rehabilitacja przy Toruńskiej prezentuje się skromnie. Nie zasypiamy jednak gruszek w popiele i zabiegamy o zmianę tego stanu rzeczy, choć pandemia pokrzyżowała nam nieco plany i opóźniła wiele działań - wyjaśnia Radosław Kołaciński, dyrektor kaliskiego szpitala. - Szykujemy przeprowadzkę oddziału rehabilitacyjnego dla najmłodszych - jeśli wszystko pójdzie po naszej myśli, mali pacjenci znajdą komfortowe warunki w nowym, zaakceptowanym przez kierownictwo oddziału miejscu. Przed nami jeszcze sporo formalności, ale wierzymy, że efekt wart będzie tego oczekiwania. Już teraz zaczynamy starania o finansowanie zewnętrzne, pozyskanie grantów - bo projektowany oddział to wysoki standard, ale i wysokie koszty.

Remont kaliskiej psychiatrii przebiega bez przeszkód i już niebawem oddział zyska odpowiedni standard, a pacjenci i pracownicy - długo wyczekiwany komfort.

 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli zakup "cegiełki"). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Od strony formalnej: każda wpłata dokonana za pośrednictwem bezpiecznego i sprawdzonego systemu PayPal łączy się z wystawieniem paragonu fiskalnego. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ