Społeczne

Trwa nabór do programu „Wspólnie dla dziedzictwa 2020”

2020-07-04 09:00:00 WKST

Narodowy Instytut Dziedzictwa, jako instytucja zarządzająca, zaprasza stowarzyszenia i fundacje do udziału w programie „Wspólnie dla dziedzictwa 2020”.

zdjęcie ilustracyjne/www.kalisz.pl
zdjęcie ilustracyjne/www.kalisz.pl

Mogą w nim wziąć udział podmioty, które realizują projekty służące identyfikacji, dokumentacji, upowszechnianiu dziedzictwa kulturowego, a także sprzyjają społecznemu zaangażowaniu w ochronę i opiekę nad zabytkami.
Budżet programu wynosi 700.000,00 zł.
Celem jest rozbudzenie jeszcze większej aktywności w tej dziedzinie, zachęcenie do współpracy organizacji pozarządowych, lokalnych samorządów, służb konserwatorskich, wolontariuszy. Drugie, równie ważne zadanie, to wzmacnianie świadomości społecznej na temat roli i znaczenia dziedzictwa w życiu lokalnej społeczności.
Aplikowanie do programu odbywa się za pomocą platformy informatycznej (www.witkac.pl). Nabór wniosków trwa do 7 lipca 2020 r. (do godziny 15).
Szczegółowe informacje dotyczące konkursu, w tym regulamin oraz instrukcja prawidłowego wypełnienia wniosku, znajdują się na stronie www.nid.pl.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ