Sport

Trwa akcja "Trener Osiedlowy 2020"

2020-08-04 11:00:00 Kaliski Szkolny Związek Sportowy

Na 10 obiektach sportowych trwa program Trenera Osiedlowego, którego realizatorem jest Kaliski Szkolny Związek Sportowy.

Kaliski Szkolny Związek Sportowy
Kaliski Szkolny Związek Sportowy

Na wszystkich obiektach sportowych 20 trenerów organizuje zajęcia sportowe jak i czuwa nad bezpieczeństwem korzystających z boisk uczestników objętych programem.

Ze względu na sytuację epidemiczną w kraju zajęcia odbywają się zgodnie z zaleceniami MZ, GIS oraz Ministerstwa Edukacji w reżimie sanitarnym.

Obiekty biorące udział w programie: Szkoła Podstawowa nr 1, Szkoła Podstawowa nr 3, Szkoła Podstawowa nr 6, Szkoła Podstawowa nr 9, Szkoła Podstawowa nr 10, Szkoła Podstawowa nr 11, Szkoła Podstawowa nr 12, Szkoła Podstawowa nr 18, IV LO i SP nr 14, SP nr 12, ZS nr 9.

Program "Trener Osiedlowy - Kalisz 2020" jest realizowany w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Miejskiego Programu Przeciwdziałania Narkomanii".

Najważniejszym celem programu jest zorganizowanie atrakcyjnych form spędzania wolnego czasu tym, którzy podczas wakacji pozostają w domu, zapobieganie patologiom i zapewnienie możliwości bezpiecznego korzystania z boisk sportowych w czasie pandemii.

Trenerzy osiedlowi w ramach swoich godzin prowadzą zajęcia z wybranych dyscyplin m.in. z lekkiej atletyki, piłki nożnej, badmintona, tenisa stołowego oraz siatkowej piłki plażowej i koszykowej.

Nad bezpieczeństwem uczestników programu czuwa Straż Miejska, która regularnie kontroluje obiekty na których realizowany jest „Trener osiedlowy” .

Program ruszył 13 lipca i potrwa do 28 sierpnia w godzinach 10.00-13.00

Uczestnicy spotkań (a przypomnijmy że są one otwarte dla wszystkich i bezpłatne) mogą liczyć nie tylko na gry i zabawy sportowe pod opieką wykwalifikowanej kadry, ale też zajęcia z profilaktyki. Każdego roku taka forma spędzania wolnego czasu cieszy się ogromną popularnością wśród dzieci i młodzieży. W ubiegłym roku z programu „Trener Osiedlowy” skorzystało kilka tysięcy beneficjentów. 

 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ