Trawniki dozwolone

2010-08-02 15:09:09 Aga

Joga w parku, piknik na trawie a może popołudniowy wypoczynek na trawniku miejskim? Najczęściej takie pomysły kończyły się mandatami. I to sporymi. Za "dewastowanie" mogliśmy otrzymać mandat w wysokości nawet tysiąca złotych.

Najczęściej karamy jednak kierowców, którzy zostawiają swoje samochody na trawnikach i tych, którzy świadomie niszczą zieleń - mówi Jolanta Styś, rzecznik prasowy SM w Kaliszu - Osoby,które po prostu odpoczywają na trawnikach, czy siadają tam z dziećmi w czasie spacerów, są pouczane, widzimy, że nie niszczą trwale zieleni. I jeszcze przez jakiś czas takie pouczenia będą stosowane. Jednak już niedługo, dzięki nowelizacji Kodeksu Wykroczeń, z miejskiej zieleni w celach rekreacyjnych będzie można korzystać do woli. Oczywiście jeśli ta wola nie będzie oznaczać dewastacji i pozostawiania po sobie sterty śmieci po spożywanych przez nas potrawach i napojach. Wyznaczenie miejsc do biwakowania w Parku Przyjaźni i Parku nad Krępicą jest oczywiście jak najbardziej uzasadnione - mówi Anna Goździńska z Wydziału Środowiska, Rolnictwa i Gospodarki Komunalnej UM w Kaliszu - Stworzenie takich miejsc w Parku Miejskim musi odbyć się pod okiem konserwatora zabytków. Kiedy tylko nowy Kodeks Wykroczeń ukaże się w Dzienniku Ustaw, zostanie przygotowany nowy
regulamin korzystania z terenów zielonych, który zatwierdzą radni. Wtedy pikniki na trawie będą możliwe już nie tylko za miastem, ale i w jego centrum. Nie oznacza to, że nie będzie mandatów. Jest różnica między "piknikowaniem" i wypoczywaniem na trawie a niszczeniem i zaśmiecaniem terenów, które mają służyć nam wszystkim - dodaje Jolanta Styś.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli zakup "cegiełki"). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Od strony formalnej: każda wpłata dokonana za pośrednictwem bezpiecznego i sprawdzonego systemu PayPal łączy się z wystawieniem paragonu fiskalnego. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ