Społeczne

Tragiczny początek kwietnia na wielkopolskich drogach. Ile osób zginęło? [wideo]

2021-04-13 19:00:00 KWP

Początek kwietnia na wielkopolskich drogach nie wygląda dobrze. Każdy wypadek, śmierć, osoby ranne, to nie suche statystyki tylko konkretne ludzkie tragedie. Odpowiednia prędkość dostosowana do warunków, uważna obserwacja drogi i przestrzeganie przepisów, to podstawa!

fot. KWP
fot. KWP

Od początku kwietnia na terenie Wielkopolski doszło do poważnych zdarzeń drogowych, w których śmierć poniosło 8 osób. Początek wiosny to szybko zmieniająca się aura i warunki na drodze. Należy bezwzględnie do tego dostosować swoją prędkość i uważnie obserwować to, co dzieję się przed samochodem.

1 kwietnia 2021roku na ternie powiatu śremskiego śmierć poniosło dwóch braci. Auto wypadło z drogi i uderzyło w mur.

2 kwietnia 2021 roku w powiecie ostrzeszowskim potrącona została rowerzystka, która zmarła.

4 kwietnia 2021 roku na terenie powiatu obornickiego po zderzeniu auta z pociągiem życie straciła kobieta.

5 kwietnia 2021 roku na terenie powiatu konińskiego śmiertelnie potrącono pieszego.

6 kwietnia 2021 roku w powiecie szamotulskim w wyniku zderzenia pojazdów śmierć poniósł mężczyzna.

7 kwietnia 2021 roku w powiecie czarnkowsko- trzcianeckim 37-letni mężczyzna poniósł śmierć na miejscu po uderzeniu w drzewo.

8 kwietnia 2021 roku na terenie powiatu poznańskiego w wyniku zderzenia pojazdów śmierć poniosła pasażerka.

Siedem zdarzeń - 8 ofiar! To tragedie dla najbliższych! Rodzice stracili dzieci, dzieci straciły rodziców! Wiele cierpień ludzkich i pytania - dlaczego?

By uniknąć dramatów zdejmij  nogę z gazu! Zachowaj ostrożność i zawsze obserwuj drogę!

 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ