Społeczne

"To jest Wasza walka. Nie ustawajcie!" - kwiaty pod pomnikiem, znicze na Zamkowej [zdjęcia, wideo]

2020-10-31 19:49:50 BK

Kobiety, mężczyźni, przedstawiciele KOD Kalisz i Młodych Demokratów – czyli wkurzeni mieszkańcy ponownie manifestowali na ulicach Kalisza. Od pomnika Adama Asnyka, gdzie złożyli kwiaty przeszli pod siedzibę PiS na ul. Zamkowej.

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

- Dzisiejszy spacer pokazuje, że rządzący nie panują nad sytuacją w państwie. Wszyscy już mamy dość. W ostatniej chwili zamknęli cmentarze. Jedyne co możemy zrobić to wspierać lokalnych sprzedawców kupując od nich świeże kwiaty oraz znicze. Apeluję do sprzedawców by otworzyli jutro swoje stanowiska – mówiła Zuzanna Szymczak, przedstawicielka Młodych Demokratów.

- Teraz jest czas najtrudniejszy. Czas, w którym jesteśmy zmęczeni, czas w którym trzeba walczyć. Oni czekają na to, że się zmęczymy. Walczycie teraz dla Was, ale i też dla Waszych dzieci – mówił Michał Witkowski, KOD Kalisz. – My Was wspieramy jak możemy, ale to jest Wasza walka. Nie ustawajcie!

Uczestnicy postawili kwiaty pod pomnikiem Adama Asnyka. Pod siedzibę PiS na ul. Zamkowej natomiast zanieśli znicze, które ułożyli w symboliczne gwiazdki. Zakupili je w ramach wsparcia dla sprzedawców przy cmentarzach. Apelują by wspierać lokalnych handlowców.

W poniedziałek, 2 listopada, odbędzie się kolejny marsz kobiet. Wystartuje o 17:30 spod Galerii Amber. – Znowu zablokujemy miasto i pokażemy naszą siłę. Zabierzcie swoje matki, babcie, ciocie, braci. Wszyscy jesteśmy wkurzeni tym co zrobił rząd, tym co zrobił kobietom a teraz sprzedawcom kwiatów. Pokażmy naszą wściekłość – mówi Monika Mierzejewska z kaliskiego Marszu Równości.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ