Sport

Tłumy młodzieży w kaliskim skateparku. Uczyli się bezpiecznej jazdy [zdjęcia]

2020-09-19 16:30:00 BK

To było wymarzone zakończenie wakacji dla młodych kaliszan, którzy tłumnie przybyli na kaliski skatepark, gdzie mogli trenować pod okiem profesjonalistów.

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

Kaliski skatepark odżył po raz kolejny i przyciągnął wielu młodych sportowców jeżdżących na hulajnogach oraz deskorolkach. Jazda z kaskiem to inicjatywa promująca sport a zwłaszcza bezpieczne korzystanie ze skateparku. Zakończenie wakacji miało odbyć się 30 sierpnia, jednak zostało przeniesione na 19 września, ze względu na pogodę. Dziś warunki atmosferyczne dopisały 100 procentach, a kaliskich skatepark pęka w szwach.

- Cieszę się, że udało się zorganizować kolejne tego typu wydarzenie i że ten obiekt sportowy tętni życiem. Przy wsparciu Miasta Kalisza, mogliśmy zrobić coś dla młodych kaliszan. Planujemy podobny event jeszcze w tym roku - mówi Radek Nowaczyk, inicjator i współorganizator wydarzenia. 

Uczestnicy podzieleni na grupy pod względem stopnia zaawansowania, szkolili swoje umiejętności w jeździe na deskorolce oraz hulajnodze. Każdy miał założony kask i dbał o bezpieczeństwo swoje oraz innych uczestników. Odbyły się również mini zawody (best trick, high jump) z deskorolki i hulajnogi z nagrodami. Nie zabrakło warsztatów z malowania hulajnogi czy deskorolki prowadzonych przez animatorów. Dodatkowe atrakcje to stoiska
promujące – Wydział Promocji i Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Kaliszu oraz stoiska wystawców sprzętu sportowego

O 19:30 odbędzie się projekcja filmu „Historia kaliskiej deskorolki” i filmik podsumowujący Wakacje SKATE 2020 na kaliskim skateparku.

Od 3 lipca, w czasie wakacji na terenie kaliskiego skateparku można było korzystać z wiedzy, pomocy oraz wsparcia animatora. Wszyscy miłośnicy deskorolki, rolek, roweru czy hulajnogi znaleźli tam swoje miejsce. Zajęcia odbywały się w formie treningów, warsztatów, eventów oraz konkursów.

21 czerwca br. kaliski skatepark pełny był  młodych sportowców na hulajnogach, rowerach i deskorolkach a to za sprawą wydarzenia "Jazda! Z kaskiem" zorganizowanego przez Miasto Kalisz i Stowarzyszenie Kask jest cool. Od samego południa na kaliszan czekały pokazy ewolucji w wykonaniu zawodowych skejterów i panele dyskusyjne. Uczestnicy poznali historię i budowę deskorolki, BMX'a, hulajnogi a także skateparku.  - Młodzi kaliszanie robili tricki i poznawali zasady bezpieczeństwa w skateparku [zdjęcia]

Promowanie bezpiecznego korzystania ze skateparku i zakładania kasku jest m.in. pokłosiem tragicznego wydarzenia jakie miało miejsce w maju br. Doszło do wypadku w kaliskim skateparku, w wyniku którego śmierć poniósł 16-letni Dominik. Po wykonaniu tricku na rowerze upadł i doznał urazów głowy. W miejscu gidzie doszło do tragicznego zdarzenia, czyli skateparku przy ul. Parkowej powstało graffiti przygotowane przez jego kolegów. - Graffiti na kaliskim skateparku upamiętniające 16-letniego Dominika: „Pamiętamy o Tobie Domson” [Zdjęcia]

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ