Kultura

"Też Mam Talent" - za nami konkurs talentów w MDK

2023-01-27 10:30:00 MDK Kalisz

V edycja interdyscyplinarnego konkursu TEŻ MAM TALENT zgromadziła rekordową liczbę uczestników, którzy zaprezentowali się w MDK we wtorek 24 stycznia. Tego typu impreza to świetny sposób na pokazanie przez uczestników różnego typu pasji, a jednocześnie świetna zabawa dla publiczności.

MDK Kalisz
MDK Kalisz
Tak jak poprzednimi laty, nie zabrakło na scenie pasjonatów, jurorzy wybierali spośród 39 występów różnych kategorii. Zobaczyliśmy prezentacje wokalne, taneczne, plastyczne, recytatorskie, gry na instrumentach, sztuki speedcubingu oraz odgadywanie flag. Zanim publiczność poprzez głosowanie zdecydowała, która z trzech nominowanych osób wygra V edycję konkursu TEŻ MAM TALENT, jury postanowiło wyróżnić: Antoninę Andrzejewską SP nr 13 oraz Patrycję Janaszkiewicz SP nr 8 za układy taneczne, Yevhena Bardachova SP nr 4 , Gabrielę Frątczak i 7 letnią Antoninę Wierny SP nr 10 za występ wokalny, Antoninę Borowską SP nr 13 za grę na skrzypcach, Kacpra Woźniaka SP nr 4 za umiejętność układania kostki Rubika.
 
Ostatecznie zwyciężczynią konkursu została tancerka hip-hopowa Amelia Czajczyńska ze SP nr 24. Drugie miejsce zajęła Zofia Zimniak reprezentująca SP Sióstr Nazaretanek, pianistka i kompozytorka w jednym, a trzecie miejsce przypadło Gabrieli Wieczorek WSP Jagiellończyk, która zagrała na ukulele i zaśpiewała piosenkę „Mogło być nic".
Wszyscy uczestnicy zostali obdarowani prezentami od Fundacji CHOPS, która razem z MDK była fundatorem nagród rzeczowych dla laureatów. Dziękujemy za wspólną zabawę, a że ferie tuż, tuż życzymy Wam fajnego i bezpiecznego wypoczynku i dużo czasu na szlifowanie talentów.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować