Społeczne

Termin zakończenia rewitalizacji Głównego Rynku przesunięty!

2023-02-09 12:28:46 red

Urząd Miasta Kalisza i wykonawca rewitalizacji Głównego Rynku i ul. Kanonickiej podpisali aneks do umowy, który wydłuża zakończenie prac o dwa i pół miesiąca. Szczegóły aktualnych działań na budowie ma przedstawić w piątek na briefingu przed ratuszem prezydent Krystian Kinastowski. 

fot. MW
fot. MW

Jak przekazała nam rzeczniczka kaliskiego magistratu Katarzyna Ciupek według aneksu do umowy termin zakończenia rewitalizacji Głównego Rynku i ul. Kanonickiej został wydłużony do 30 czerwca 2023 r.. Przypomnijmy, że pierwotny termin jakie obowiązywał  firmę wykonującą prace to 14 kwietnia. Mimo pytań, nie udało nam się uzyskać szczegółów dlaczego pierwotny termin został wydłużony. Szczegóły mamy poznać w piątek, 10 lutego - Zapraszam na briefing z udziałem prezydenta Krystiana Kinastowskiego dotyczący przebudowy Głównego Rynku. Spotkamy się w piątek, 10 lutego o godzinie 11:00 przed głównym wejściem do ratusza – czytamy w zaproszeniu od rzeczniczki prasowej UM w Kaliszu Katarzyny Ciupek. Briefing będziemy transmitowali na żywo na naszym profilu facebookowym.

Kolejnym powodem piątkowego spotkania może być ściągnięcie już ułożonych płyt na placu Głównego Rynku. Rzeczniczka przekazała nam informację, że było to ułożenie próbne a do sposobu i wzoru zastrzeżenia wniósł projektant. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Przypomnijmy, że rewitalizacja terenu w centrum Kalisza ruszyła w czerwcu 2022 roku. Już po kilku dniach podczas wykopów odkryto artefakty, którymi musieli zająć się archeolodzy. Pod koniec października pojawiła się informacja o problemach finansowych wykonawcy inwestycji - firmy ETP S.A., jednak ta sytuacja miała nie wpływać na jakość i tempo prac w Kaliszu. Jeszcze pod koniec grudnia 2022 r. prezydent Krystian Kinastowski pytany o to czy prace zostaną zakończone do 14 kwietnia odpowiadał - W tej chwili jest za wcześnie aby mówić, że te roboty się przeciągną ponieważ nie wiemy jak długo będziemy wyłączeni przez ujemne temperatury. Zakładamy, że ten termin kwietniowy zostanie utrzymany. Jeżeli będą jakieś przesunięcia to chcielibyśmy żeby płyta mimo wszystko była możliwa do udostępnienia.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować