Tęczowy Piknik w Parku Miejskim zamiast II Kaliskiego Marszu Równości [zdjęcia]

2020-06-27 18:30:00 BK

W sobotnie popołudnie w Parku Miejskim kaliszanie odpoczywali w cieniu drzew, na trawie i na kocach w ramach Tęczowego Pikniku. Nie zabrakło muzyki i dobrego towarzystwa. 

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

- Przyszliśmy tutaj spotkać się, ponieważ planowany II Kaliski Marsz Równości z oczywistych przyczyn nie może się odbyć. My jestesmy tak stęsknieni za wami, że nie mogliśmy odmówić sobie chociaż takiego spotknia - mówiła Natalia Dolak organizatorka wydarzenia. - Myślę, że wszystkim zależy na tym abyśmy byli równi, aby wszyscy byli szczęśliwi. Chciałabym aby cały Kalisz wiedział, że wśród was są ludzie LGBT i mogą nawet o tym nie wiedzieć.

Piknikowi towarzyszyła również charytatywna zbiórka dla chorej Nadii, zmagającej się z problemem kończyn dolnych.

Uczestnicy siedzieli na kocach, pili zimne napoje, czytali książki czy grali na gitarze. Nie zabrakło wielkiego tęczowego koca, baniek mydlanych oraz balonów tworzących napis LGBT.

Wydarzenie odbyło się z zachowaniem wszelkich środków ostrożności. Nad bezpieczeństwem czuwała policja.

Tak rok temu wyglądał I Kaliski Marsz Równości - https://calisia.pl/i-kaliski-marsz-rownosci-przeszedl-ulicami-miasta-duzo-zdjec,24030

Film od Kaliskiego Marszu Równości i Banku Równości do wszystkich osób LGBT.

 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ