Wasze artykuły

Technikum Budowy Fortepianów IM. Gustawa Arnolda Fibigera w Kaliszu ogłasza nabór!

2020-07-01 12:30:27 Eladion

Jedyna taka szkoła w Polsce oraz jedna z trzech na świecie!

TBF

Technikum Budowy Fortepianów im. Gustawa Arnolda Fibigera w Kaliszu to jedyna szkoła w Polsce a zarazem jedna z trzech, jakie istnieją w świecie, przygotowująca w profesjonalny sposób fachowców do pracy w zawodzie korektora i stroiciela pianin i fortepianów. Absolwent uzyskuje zawód: technika budowy i strojenia fortepianów i pianin o specjalnościach: budowa i renowacja fortepianów i pianin oraz strojenie i korekta fortepianów i pianin. Specyfika szkoły związana jest z zainteresowaniami i uzdolnieniami artystycznymi uczniów. Praktycznej nauki zawodu młodzież uczy się w zakładach produkujących i naprawiających fortepiany i pianina na terenie Kalisza.
 
 
 
 
Szkoła oferuje: dobrą bazę dydaktyczną (atrakcyjne pracownie przedmiotowe, sale komputerowe, siłownię i strzelnicę), możliwość rozwijania zdolności muzyczno-wokalnych, internat dla uczniów spoza Kalisza. Program nauczania od września 2019 roku będzie obejmować 5 lat. Podzielony został na przedmioty ogólnokształcące i zawodowe (np. materiałoznawstwo, technologia, akustyka, projektowanie instrumentów muzycznych, instrumentoznawstwo, gra na fortepianie). Praktycznej nauki zawodu młodzież uczy się w firmie Schimmel Fabryka Fortepianów Sp. z o.o. oraz w innych zakładach naprawy i renowacji, korekty i regulacji, montażu oraz strojenia fortepianów i pianin na terenie miasta i okolic. Absolwenci TBF-u znajdują zatrudnienie w wielu renomowanych firmach świadczących usługi w zakresie budowy i renowacji instrumentów klawiszowych w kraju i za granicą, a także w filharmoniach, teatrach muzycznych, szkołach muzycznych. Istnieje duże zapotrzebowanie na absolwentów TBF-u do pracy za granicą.
 
 

Specyfikacja szkoły jest związana z zainteresowaniami i uzdolnieniami artystycznymi uczniów. Młodzież odnosi sukcesy w różnego rodzaju przeglądach artystycznych np.  festiwalach piosenki i programach telewizyjnych jak "Mam talent" i "Szansa na sukces". Tradycją TBF-u stały się zespoły instrumentalne i wokalno-instrumentalne.

 
 
 
 
Tak pisali o nas na ONECIE

https://kultura.onet.pl/muzyka/zdjecia/to-jedyna-taka-szkola-w-polsce-i-europie-uczy-jak-budowac-fortepiany-i-pianina/1f5f87z

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować