Tarasin nagrodzony. "Zielona sztuka" w gronie zwycięzców konkursu

2011-04-07 14:46:43 [mz]

Kolejne internetowe głosowanie kaliszan zakończone sukcesem. To m.in. dzięki głosom internautów Galeria im. Jana Tarasina jest w gronie laureatów konkursu "Dom z Wyższą Kulturą". Ich projekt "Zielona Sztuka" w nagrodę zostanie dofinansowany kwotą 15 tysięcy złotych.

Internauci wybierali cztery najlepsze projekty spośród dwudziestu jeden najciekawszych, zakwalifikowanych przez Kapitułę Konkursu do drugiego etapu. W skład Kapituły Konkursu wchodzili: Krystyna Janda, Bogumiła Wiesiołek z Narodowego Centrum Kultury, Wojciech Maziarski – redaktor naczelny „Newsweeka Polska”, Grzegorz Jankowski – redaktor naczelny dziennika „Fakt” oraz Helene Zaleski, przewodnicząca Rady Nadzorczej Alior Banku i Cezary Smorszczewski, wiceprezes Alior Banku.
Konkurencja była spora, bo do konkursu zgłoszono w sumie trzysta projektów.
W konkursie ogłoszonym przez Alior Bank wraz z tygodnikiem "Newsweek Polska", dziennikiem "Fakt" oraz Narodowym Centrum Kultury obok kaliskiego projektu, który zdobył 15,1% głósów, zwyciężyły inicjatywy Biblioteki Publicznej w Piekarach Śląskich, Muzeum PRL w Krakowie i Gminnego Ośrodka Kultury w Stryszawie. Każda z czterech nagrodzonych instytucji otrzyma po 15 tysięcy złotych na realizację zgłoszonego do konkursu projektu.
Na co w Tarasinie wydadzą wygraną sumę? "Zielona sztuka" to projekt skierowany do szerokiego grona odbiorców: kaliszan, uczestników warsztatów plastycznych z Pracowni Galerii Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu oraz osób niepełnosprawnych. Impreza ma odbyć się w dniach 20 – 24 czerwca 2011 na terenie Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie. Głównym celem projektu jest integracja środowiska artystycznego z osobami niepełnosprawnymi oraz promocja działalności edukacyjnej z zakresu sztuk pięknych. Uczestnikom pleneru organizatorzy proponują warsztaty ilustratorskie prowadzone przez Aleksandrę Woldańską-Płocińską, wykłady z zakresu sztuki współczesnej z wykładowcami WPA UAM – prof. Jarosławem Kozłowskim i dr Joanną Dudek oraz zajęcia ceramiczne prowadzone m.in. przez dr Magdalenę Grzybowską z ASP Wrocław oraz Włodzimierza Ćwira. Do udziału w warsztatach zaproszono grupę dzieci niepełnosprawnych z Ośrodka Wsparcia – Dziennego Ośrodka Rehabilitacyjno-Wychowawczego “Tulipan”. Zajęcia kształtują zdolności sensomotoryczne, uruchomiają wyobraźnię i ekspresję twórczą. Gwarantują świetną zabawę, są doskonałą formą spędzania wolnego czasu – czytamy na stronie projektu. Ważnym elementem pleneru będą zajęcia prowadzone przez prof. ASP dr Sławomira Kuszczaka z zakresu rysunku studyjnego. Wszystkie prace, które powstaną podczas pleneru organizatorzy planują pokazać w plenerze ostatniego dni warsztatów.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ