Tarasin nagrodzony. "Zielona sztuka" w gronie zwycięzców konkursu

2011-04-07 14:46:43 [mz]

Kolejne internetowe głosowanie kaliszan zakończone sukcesem. To m.in. dzięki głosom internautów Galeria im. Jana Tarasina jest w gronie laureatów konkursu "Dom z Wyższą Kulturą". Ich projekt "Zielona Sztuka" w nagrodę zostanie dofinansowany kwotą 15 tysięcy złotych.

Internauci wybierali cztery najlepsze projekty spośród dwudziestu jeden najciekawszych, zakwalifikowanych przez Kapitułę Konkursu do drugiego etapu. W skład Kapituły Konkursu wchodzili: Krystyna Janda, Bogumiła Wiesiołek z Narodowego Centrum Kultury, Wojciech Maziarski – redaktor naczelny „Newsweeka Polska”, Grzegorz Jankowski – redaktor naczelny dziennika „Fakt” oraz Helene Zaleski, przewodnicząca Rady Nadzorczej Alior Banku i Cezary Smorszczewski, wiceprezes Alior Banku.
Konkurencja była spora, bo do konkursu zgłoszono w sumie trzysta projektów.
W konkursie ogłoszonym przez Alior Bank wraz z tygodnikiem "Newsweek Polska", dziennikiem "Fakt" oraz Narodowym Centrum Kultury obok kaliskiego projektu, który zdobył 15,1% głósów, zwyciężyły inicjatywy Biblioteki Publicznej w Piekarach Śląskich, Muzeum PRL w Krakowie i Gminnego Ośrodka Kultury w Stryszawie. Każda z czterech nagrodzonych instytucji otrzyma po 15 tysięcy złotych na realizację zgłoszonego do konkursu projektu.
Na co w Tarasinie wydadzą wygraną sumę? "Zielona sztuka" to projekt skierowany do szerokiego grona odbiorców: kaliszan, uczestników warsztatów plastycznych z Pracowni Galerii Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu oraz osób niepełnosprawnych. Impreza ma odbyć się w dniach 20 – 24 czerwca 2011 na terenie Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie. Głównym celem projektu jest integracja środowiska artystycznego z osobami niepełnosprawnymi oraz promocja działalności edukacyjnej z zakresu sztuk pięknych. Uczestnikom pleneru organizatorzy proponują warsztaty ilustratorskie prowadzone przez Aleksandrę Woldańską-Płocińską, wykłady z zakresu sztuki współczesnej z wykładowcami WPA UAM – prof. Jarosławem Kozłowskim i dr Joanną Dudek oraz zajęcia ceramiczne prowadzone m.in. przez dr Magdalenę Grzybowską z ASP Wrocław oraz Włodzimierza Ćwira. Do udziału w warsztatach zaproszono grupę dzieci niepełnosprawnych z Ośrodka Wsparcia – Dziennego Ośrodka Rehabilitacyjno-Wychowawczego “Tulipan”. Zajęcia kształtują zdolności sensomotoryczne, uruchomiają wyobraźnię i ekspresję twórczą. Gwarantują świetną zabawę, są doskonałą formą spędzania wolnego czasu – czytamy na stronie projektu. Ważnym elementem pleneru będą zajęcia prowadzone przez prof. ASP dr Sławomira Kuszczaka z zakresu rysunku studyjnego. Wszystkie prace, które powstaną podczas pleneru organizatorzy planują pokazać w plenerze ostatniego dni warsztatów.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować