Tańczyli, grali, recytowali - Za nami I Kaliski Festiwal Talentów! [zdjęcia]

2019-03-19 17:00:00 BK

Blisko 80 uczestników z 19 szkół z Kalisza oraz powiatu wzięło udział w I Kaliskim Festiwalu Talentów. Blisko 4-godzinne przesłuchania odbyły się w Szkole Podstawowej nr 11 im. Wojciecha Bogusławskiego.

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

- W festiwalu biorą udział szkoły kaliskie ale również z powiatu kaliskiego i pobliskich miejscowości jak np. Ceków, Kościelna Wieś, Kuchary czy Ostrów Wielkopolski. Występują uczniowie w wieku od 7 do 15 lat – mówiła Dorota Janiak-Jamroziak, koordynatorka festiwalu z SP 11. - Festiwal podzielony został na 5 kategorii artystycznych – śpiew, występy sceniczne czyli teatr i recytacja, gra na instrumentach, gimnastyka artystyczna i taniec.

Młode talenty występowały solo, w duetach oraz grupach. Łącznie udział w festiwalu wzięło blisko 80 uczestników z 19 szkół Kalisza oraz pobliskich miejscowości. W Szkole Podstawowej nr 11 wystąpili najlepsi z najlepszych wybrani drogą castingów w swoich szkołach.

W skład jury oceniającego talenty weszły autorytety z różnych dziedzin sztuki, kultury i nauki.

- W skład jury weszli m.in. Pani Marszałek Marzena Wodzińska, Ania Kowalkiewicz-Oligny z Piano Song, Pan Dawid Borowiak, który zasponsorował nagrody, Pani dr Samanta Kowalska z WPA UAM czy Magdalena Sekura-Nowicka, Dyrektor Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu – mówił Mateusz Ledzianowski, koordynator festiwalu z SP nr 11.

Głównym celem jest promowanie młodych talentów wśród uczniów szkół kaliskich oraz zaprzyjaźnionych szkół powiatu kaliskiego.

- Staraliśmy się żeby wydarzenie odbyło się na wysokim poziomie. Sama liczba uczestników oraz członków jury potwierdza, że nasz cel został zrealizowany – mówiła Dorota Janiak-Jamroziak.

Najlepsi uczestnicy festiwalu otrzymali nagrody specjalne. Pozostali odebrali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Statuetki oraz wyróżnienia otrzymało troje najbardziej utalentowanych uczniów.

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ