Kultura

Tak wyglądają kaliskie nekropolie za dnia i po zmroku z lotu ptaka. Zjawiskowe ujęcia [zdjęcia]

2021-11-02 10:00:00 BK

Wieczorem kaliszanie również tłumnie, całymi rodzinami odwiedzali cmentarze. Pogoda sprzyjała spacerom, a kaliskie nekropolie po zmroku, w świetle zniczy wyglądają magicznie. 

Cmentarz Komunalny - PrzemoDronPhoto, Przemysław Szczeblewski
Cmentarz Komunalny - PrzemoDronPhoto, Przemysław Szczeblewski

Kaliszanie wieczorną porą wybrali się na groby bliskich, kiedy cmentarz oświetlają znicze i świece w ogromnej ilości. Atmosfera jest jeszcze bardziej kameralna, refleksyjna i tajemnicza.

Zobaczcie niezwykłe ujęcia kaliskich cmentarzy za dnia i po zmroku wykonane przy pomocy drona. Dziękujemy za wyjątkowy materiał - Przemysławowi Szczeblewskiemu, PrzemoDronPhoto.

Na zdjęciach - Cmentarz Komunalny, Cmentarz na Dobrzecu, Cmentarz Miejski, Cmentarz Tyniecki i Cmentarz przy ul. Częstochowskiej.

 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ