Społeczne

Tak Stawiszyn świętował Gminny Dzień Strażaka

2026-05-20 09:27:51 red. za Gmina i Miasto Stawiszyn

16 maja w Zbiersku odbyły się uroczyste obchody Gminnego Dnia Strażaka, które zgromadziły druhny i druhów z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych działających na terenie Gminy i Miasta Stawiszyn oraz przedstawicieli OSP Gliny.

Zdjęcia: OSP Zbiersk
Zdjęcia: OSP Zbiersk
Było to wyjątkowe święto, stanowiące wyraz uznania i wdzięczności dla strażaków ochotników za ich codzienną gotowość do niesienia pomocy, zaangażowanie oraz bezinteresowną służbę na rzecz lokalnej społeczności.
 
W uroczystości udział wzięli: Jan Adam Kłysz Starosta Kaliski, Grzegorz Kaczmarek Burmistrz Stawiszyna, Katarzyna Niemiec Zastępca Burmistrza Stawiszyna, Damian Posiłek Skarbnik Gminy i Miasta Stawiszyn, st. kpt. Radosław Kopeć przedstawiciel PSP w Kaliszu, Łukasz Kolonko Radny Rady Powiatu Kaliskiego, Zarząd Miejsko - Gminny ZOSP RP w Stawiszynie na czele z Prezesem dh Rafałem Wcisłek, Radni Rady Miejskiej w Stawiszynie: Ewa Gramala, Mariola Młynarczyk, Adrian Rachwał, Robert Macniak, Sołtysi: Anna Felisiak, Marta Stanisławska, pracownicy Urzędu Gminy i Miasta w Stawiszynie oraz mieszkańcy Gminy i Miasta Stawiszyn.
 
Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w intencji strażaków, którą w kościele parafialnym w Zbiersku odprawił ksiądz Janusz Nowicki, proboszcz miejscowej parafii. Po wspólnej modlitwie uczestnicy obchodów, w podniosłej i uroczystej atmosferze, przemaszerowali pod remizę Ochotniczej Straży Pożarnej w Zbiersku.
 
Przemarsz oraz dalszą część wydarzenia uświetniły występy Miejsko-Gminnej Orkiestry Dętej OSP w Stawiszynie, Młodzieżowej Orkiestry Dętej Gminy i Miasta Stawiszyn oraz Mażoretek Gminy i Miasta Stawiszyn.
 
Ważnym momentem obchodów było wręczenie odznaczenia „Strażak Wzorowy”.
 
Gminne Obchody Dnia Strażaka były także okazją do integracji środowiska strażackiego oraz podkreślenia ważnej roli, jaką jednostki OSP odgrywają w zapewnianiu bezpieczeństwa mieszkańcom.
 
Dowódcą uroczystości był Janusz Zieliński Komendant Miejsko-Gminny.
 
Organizatorami wydarzenia byli Burmistrz Stawiszyna Grzegorz Kaczmarek, Zarząd Miejsko-Gminny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Stawiszynie oraz OSP KSRG Zbiersk.
 
Dziękujemy za zaangażowanie w organizację uroczystości:
OSP Zbiersk
Miejsko - Gminna Orkiestra Dęta OSP w Stawiszynie
Młodzieżowa Orkiestra Dęta Gminy i Miasta Stawiszyn
Mażoretki Gminy i Miasta Stawiszyn
KGW Zbiersk

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować