Polityka

Tadeusz Skarżyński nowym przewodniczącym Rady Miasta Kalisza

2019-11-28 11:23:00 red

Radny Prawa i Sprawiedliwości Tadeusz Skarżyński został wybrany nowym przewodniczącym Rady Miasta Kalisza.

fot. MW
fot. MW

Tadeusz Skarżyński (którego zgłosił Artur Kijewski) oraz Sławomir Chrzanowski (którego zgłosił Dariusz Grodziński) ubiegali się o funkcję przewodniczącego rady. W wyniku tajnego głosowania nowym przewodniczącym RMK został przedstawiciel PiS Tadeusz Skarżyński, na którego głosowało 14 radnych. Na Sławomira Chrzanowskiego głosowało 9 radnych.

- Liczę na to, że uda się wypracować jak najwięcej merytorycznych uchwał Rady Miasta Kalisza. Moim marzeniem jest to, żeby rada miasta mocniej i intensywniej zajęła się tą kluczową sprawą - obwodnicy naszego miasta – mówi nowy przewodniczący Rady Miasta Kalisza Tadeusz Skarżyński – Wierząc w to, że pomimo różnic ideologicznych mamy na celu dobro naszego miasta chciałbym żebyśmy wypracowali jak najwięcej dobrych i rzeczowych uchwał, a ponadto żeby obrady odbywały się z dużym poziomem kultury osobistej – dodaje.

Głosowanie przeprowadziła komisja skrutacyjna w składzie Tomasz Bezen, Leszek Ziąbka i Piotr Mroziński.

Tadeusz Skarżyński, ma 39 lat i jest członkiem Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości. Pracownik administracyjny w PWSZ w Kaliszu. Jest członkiem Komisja Edukacji, Kultury i Sportu. W wyborach samorządowych w 2018 zdobył mandat radnego Rady Miasta Kalisza liczbą głosów: 1 050 (9,29%).

Przeglądaj zasoby calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ