Ta książka przedstawi Wam powody, dla których nie warto marnować wody - Wyniki Konkursu!

2019-05-31 11:50:00 reklama@calisia.pl

Czy wiecie, że wody słodkie stanowią zaledwie 2,5% całkowitych zasobów wodnych na świecie? Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) ponad miliard ludzi na świecie nie ma dostępu do czystej wody pitnej, w samej Europie jest ich ponad 100 milionów. Przy takich statystykach oszczędzanie wody jest nie tylko modą – to konieczność! „Orka w wannie” Wydawnictwa MARTEL porusza ten, jakże ważny dla świata, problem.

Książka opowiada o orce, która z powodu płytkich i zanieczyszczonych mórz zamieszkała w wannie państwa Nowaków z Turkusowej 4 i wprowadziła w ich życie potworny zamęt.

To niezwykle zabawna, pouczająca, proekologiczna historia. Hania Buch – doświadczona pani weterynarz, malarka i pisarka w jednej osobie – w nienachalny sposób wskazuje dzieciom, a pośrednio również ich rodzicom, że oszczędzanie wody jest bardzo potrzebne. Uwrażliwia przy tym na los zwierząt oraz dyskretnie przemyca informacje o NASA i TOZ.

Książka zyskała przychylność takich organizacji jak: Icelandic Orca Project oraz The Whale Sanctuary Project – objęły one „Orkę w wannie” swoim patronatem. Dołączyły do nich również WFOŚiGW Poznań, “W Naszej Bajce” oraz Portal informacyjno-rozrywkowy czasdzieci.pl.

Orka – celebrytka miała swoje pięć minut w Telewizji Śniadaniowej TVP2. Została tam zarekomendowana przez Emkę Kowalską. Dostrzeżono ją też na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Poproszono autorkę, by spotkała się ze studentami i opowiedziała o swoim debiucie.

Niby prosta, rymowana i zabawna opowieść, a przemyca tak wielkie treści, że nie potrafi oprzeć się jej żaden czytelnik. Musicie poznać tę historię!

Kup teraz “Orka w wannie”

Uwaga – Wyniki Konkursu

Decyzją komisji konkursowej za najlepsze odpowiedzi dotyczące sposobów na oszczędzanie wody, 5 książek „Orka w wannie” z autografem autorki – Hani Buch zdobywają: Marta Pawlaczyk, Wioleta Tratkiewicz, Monika Nawrocka, Katarzyna Pel, Kamila Skowrońska.

Wśród sposobów na oszczędzanie wody jakie podają czytelnicy jest ograniczenie użycia wody przy codziennej higienie – np. nie puszczać wody do umywalki przy myciu zębów. Wodę pozwalają zaoszczędzić urządzenia z systemem eco. Dobrym sposobem jest zbieranie deszczówki do podlewania roślin. Warto również wykorzystywać wodę po gotowaniu (np. do podlewania kwiatków).
a rośliny podlewać wieczorem, żeby uniknąć szybkiego wyparowania
wody. Można unikać mycia naczyń pod bieżącą wodą czy nie używać
bieżącej wody do rozmrażania mięsa lub mrożonek. Ponadto mycie warzyw i owoców w misce, a nie pod bieżącą wodą, robienie prania kiedy zapełni się cała pralka, zamiast prania ręcznego, szybki delikatny eko program w pralce, wysypać korę lub kamyczki wokół swoich roślin.

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ