Ta książka przedstawi Wam powody, dla których nie warto marnować wody - Konkurs!

2019-05-22 15:20:00 reklama@calisia.pl

Czy wiecie, że wody słodkie stanowią zaledwie 2,5% całkowitych zasobów wodnych na świecie? Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) ponad miliard ludzi na świecie nie ma dostępu do czystej wody pitnej, w samej Europie jest ich ponad 100 milionów. Przy takich statystykach oszczędzanie wody jest nie tylko modą – to konieczność! „Orka w wannie” Wydawnictwa MARTEL porusza ten, jakże ważny dla świata, problem.

Książka opowiada o orce, która z powodu płytkich i zanieczyszczonych mórz zamieszkała w wannie państwa Nowaków z Turkusowej 4 i wprowadziła w ich życie potworny zamęt.

To niezwykle zabawna, pouczająca, proekologiczna historia. Hania Buch – doświadczona pani weterynarz, malarka i pisarka w jednej osobie – w nienachalny sposób wskazuje dzieciom, a pośrednio również ich rodzicom, że oszczędzanie wody jest bardzo potrzebne. Uwrażliwia przy tym na los zwierząt oraz dyskretnie przemyca informacje o NASA i TOZ.

Książka zyskała przychylność takich organizacji jak: Icelandic Orca Project oraz The Whale Sanctuary Project – objęły one „Orkę w wannie” swoim patronatem. Dołączyły do nich również WFOŚiGW Poznań, “W Naszej Bajce” oraz Portal informacyjno-rozrywkowy czasdzieci.pl.

Orka – celebrytka miała swoje pięć minut w Telewizji Śniadaniowej TVP2. Została tam zarekomendowana przez Emkę Kowalską. Dostrzeżono ją też na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Poproszono autorkę, by spotkała się ze studentami i opowiedziała o swoim debiucie.

Niby prosta, rymowana i zabawna opowieść, a przemyca tak wielkie treści, że nie potrafi oprzeć się jej żaden czytelnik. Musicie poznać tę historię!

Kup teraz “Orka w wannie”

Uwaga Konkurs

Weź udział w konkursie i wygraj książkę „Orka w wannie” z autografem autorki – Hani Buch!

Dla czytelników Calisia.pl mamy 5 książek!

Aby wygrać jedną z nich, wystarczy opisać swoje pomysły na oszczędzanie wody i przesłać je na adres mailowy konkurs@calisia.pl W mailu prosimy także o podanie imienia i nazwiska.

Wybierzemy 5 najciekawszych odpowiedzi i nagrodzimy je książkami.

Zwyciezców podamy w piątek 31 maja po godzinie 12.
Zapraszamy do udziału w konkursie!


Regulamin Konkursu

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ