Społeczne

Szykuje się duża inwestycja drogowa w Kaliszu. ZDM wkrótce ogłosi przetarg!

2023-01-26 17:30:00 red

Zarząd Dróg Miejskich w Kaliszu ma ambitny plan wybudowania nowej drogi polegającej na przedłużeniu ul. Polnej i ks. Jolanty. Jeśli się uda wyłonić wykonawcę to roboty mają ruszyć jeszcze w tym roku.

Google Street Viev
Google Street Viev

Mimo, że nadal nie odebrano remontu I etapu 450, nie można wyłonić wykonawcy na II etap tej inwestycji, przedłuża się budowa przedłużenia Szlaku Bursztynowego, pogoda decyduje o zakończeniu ul. Wyszyńskiego ZDM nie zwalnia tempa. - W ciągu kilku dni ogłosimy przetarg na budowę nowej drogi – przedłużenie ul. Polnej i ul. ks. Jolanty – mówi dyrektor Krzysztof Gałka.

Jak miałaby wyglądać nowa droga - To zadanie obejmowałoby budowę ronda na skrzyżowaniu ul. Polnej i Budowlanych, wykonanie nowego odcinka drogi w kierunku ul. ks. Jolanty, przebudowę i rozbudowę ul. ks. Jolanty na odcinku w kierunku ul. Częstochowskiej wraz z wykonaniem nowego wlotu na Rondzie na trakcie Wieluńskim, czyli skrzyżowaniu ul. Częstochowskiej z ul. ks. Jolanty – tłumaczy dyrektor ZDM i dodaje - To zadanie planujemy ogłosić w ciągu kilku dni.

Inwestycja uzyskała wstępną promesę w ramach programu inwestycji strategicznych Polski Ład. Promesa zakłada 95 proc. dofinansowania czyli około 19 mln zł. 5 proc. kwoty ma pochodzić z wkładu własnego Miasta. - Zadanie planujemy rozpocząć w tym roku i zakończyć w 2024 – deklaruje K. Gałka.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować