Motoryzacja

Szykany na ul. Torowej to zły pomysł? Czytelnik Calisia.pl: „Czekamy na pierwsze potracenia na pasach ze zdjęcia”.

2020-03-24 15:00:00 red

Urząd Miasta poinformował o zdemontowaniu progów zwalniających na ul. Torowej w zamian wprowadzenia specjalnych szykan. Jak przekazuje nam czytelnik portalu już w pierwszym dniu funkcjonowania szykan zniszczono znaki na łuku łączącym ul. Torową z ul. Obozową. Czytelnik martwi się, że wprowadzone rozwiązanie może doprowadzić do tragedii.

fot. Czytelnik Calisia.pl
fot. Czytelnik Calisia.pl

We worek opublikowaliśmy artykuł, w którym informujemy o zlikwidowaniu progów zwalniających na ul. Torowej (TUTAJ), które zastąpiły szykany. W związku z tym tematem na naszą skrzynkę mailową przyszła wiadomość od czytelnika, którą cytujemy dosłownie i w całości:

„Zdaniem Miasta zamontowane teraz szykany pozytywnie wpływają na bezpieczeństwo i płynność ruchu. :-)

Nikt bez powodu nie montował tych progów. Ilość wypadków szczególnie na łuku łączącym ul. Torową z ul. Obozową, brak możliwości wyjazdu mieszkańców z posesji spowodowała, że te progi się tam pojawiły.

Ciekawe komu zależało na zmniejszeniu ruchu na ulicy Tatrzańskiej kosztem bezpieczeństwa mieszkańców ulicy Torowej szczególnie odcinka Obozowa-Tatrzańska.

W załączniku zdjęcie jak to bezpieczeństwo zostało poprawione. 1 dzień po montażu.

Kolejny temat. Wyrysowano wysepki zmuszając kierowców do jazdy przy krawędzi drogi. Ale nikt nie przyciął drzew. Już są połamane gałęzie pobite szyby w zaparkowanych autach i porozdzierane plandeki od ciężarówek.

Czekamy na pierwsze potracenia na pasach ze zdjęcia. Przed montażem progów na tym odcinku drogi było 5 wypadków. Dlatego mieszkańcy walczyli o zabezpieczenie przejścia i wyjazdów z posesji na tym właśnie łuku.”

Przeglądaj zasoby calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ