Biznes

Szukasz nowoczesnej powierzchni biurowo - usługowej w Kaliszu? Koniecznie sprawdź TE lokale !

2020-07-02 07:00:00 reklama@calisia.pl

Kaliscy projektanci Przemysław Konopski i Tomasz Konopski wraz z zespołem, od lat z sukcesem wpisują się w architekturę przestrzenną nie tylko naszego miasta. Tworzone przez nich niesamowite projekty zróżnicowanych obiektów zarówno mieszkalnych jak i funkcjonalnych wzbogacają urbanistykę i trwale wpisują się w miejski ład przestrzenny.

Skarszewska 42A
Skarszewska 42A

Wiele z prac Biura Architektonicznego znalazło uznanie nie tylko wśród zadowolonych Klientów, ale również w branżowym środowisku. Wyrazem tego są przyznane nagrody i wyróżnienia min:

- Pierwsza Nagroda Ministra Infrastruktury za projekt Basenu Olimpijskiego w Oświęcimiu otrzymana w 2018 r.

- Główna Nagroda w Ogólnopolskim Konkursie Modernizacja Roku 2012 za modernizację i adaptację budynków koszarowych na budynki mieszkalne w Ostrowie Wielkopolskim przy ul. Kościuszki 21 otrzymana w 2013 r.

- Wyróżnienie Ministra Budownictwa Wielkopolski Południowej za rok 2012 w kategorii budownictwo przemysłowo - produkcyjne za budynek Zakładu Urządzeń Elektronicznych w Kaliszu przy ul. Złotej 74-82

Projekty Biura Architektonicznego Panów Konopskich cechuje nowoczesna bryła budynków, wzbogacona dekoracyjnymi elementami z naturalnych materiałów typu szkło, drewno, kamień. Takie rozwiązania sprawiają, iż powstałe budynki nadążając za aktualnymi trendami architektonicznymi jednocześnie utrzymują szlachetny sznyt i wpisują się w otoczenie.

Do flagowych projektów autorstwa braci Konopskich należą obiekty realizowane dla dewelopera MTM Consulting (www.mtmconsulting.pl):

- Resort Hevenia Rewal – zespół trzech apartamentowców zaprojektowanych w nowoczesnym stylu z imponującymi przeszkleniami skierowanymi ku morzu, basenami, salami fitness, siłownią strefą kardio i SPA,

- Apartamenty Klifowa Rewal – kompleks dwunastu apartamentowców z budynkiem basenowym, salami fitness i siłownią znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie z linią brzegową,

Osiedla budynków wielorodzinnych:

- Wzgórza Kalisza, Korczak Park w Kaliszu,

- Szczecińska Nova, Kolorowa, Krakowska, Solidarności w Ostrowie Wielkopolskim,

- Zielone Łąki w Krotoszynie.

W ubiegłym roku biuro zaprojektowało również dwa budynki sakralne w Kaliszu. Kościół przy Parafii pw. św. Jana Pawła II powstający przy ul. Ks. Stanisława Piotrowskiego oraz kościół przy Parafii św. Brata Alberta Chmielowskiego budowany przy ul. Szerokiej.

Przy ul. Podmiejskiej i Wrocławskiej w pobliżu Galerii Amber powstały w ostatnim czasie dwie realizacje Biura Architektonicznego Konopskich tj.  biura firmy CAR NET oraz salon samochodowy VOLVO.

Siedziba Biura Architektonicznego Konopski & Konopski sp.j. mieści się w Kaliszu przy ul. Skarszewskiej 42. Jak nikt inny, Panowie Konopscy wiedzą, iż siedziba firmy to jej wizytówka i jeden z najważniejszych atutów!

Dlatego w 2018 r rozpoczęli oni realizację drugiego biurowca przy ul. Skarszewskiej 42A w Kaliszu.

Jest to bardzo nowoczesny i funkcjonalny 5 kondygnacyjny obiekt biurowo – usługowy, klimatyzowany, wyposażony w windę, monitorowany i chroniony przez 24h. Cały obiekt ma ok. 1850 m2, a przestrzeń poszczególnych kondygnacji została tak przemyślana, by ułatwić aranżacje poszczególnych lokali i dostosować je do potrzeb prowadzonej działalności. Zatem na biuro można przeznaczyć powierzchnie od 20 do 120 m2 lub większe łącząc poszczególne pomieszczenia ze sobą.

Każda kondygnacja posiada własne zaplecze socjalno – sanitarne.

W budynku znajduje się instalacja światłowodowa, która pozwala na wybór kilku alternatywnych operatorów.

Przyziemie to otwarta przestrzeń o pow. 360 m2 z oddzielnymi niezależnymi wejściami i zapleczem socjalnym. Ta część obiektu idealnie wpasuje się w siedzibę placówki ubezpieczeniowej lub finansowej, branży „beauty”, gabinety lekarskie czy też siłownię. Z powodzeniem można też tam prowadzić usługi handlowe.

Kondygnacje od 1 do 4 to powierzchnie biurowe, w standardzie przygotowanym do natychmiastowego rozpoczęcia działalności. Na ostatniej kondygnacji ok. 50 m2 powierzchni przeznaczone jest na wewnętrzną siłownię. Znajdziemy tam wysokiej klasy, nowy sprzęt do ćwiczeń siłowych oraz strefę kardio. Pomieszczenie jest klimatyzowane, wyposażone w szatnie i sanitariaty. Przeznaczone jest do użytku wyłącznie najemców powierzchni biurowych obiektu przy Skarszewskiej 42A.

Potrzeby parkingowe zapewnia zewnętrzny parking, który pomieści niemal 90 aut. Reklamę prowadzonej działalności można natomiast umieścić na zewnętrznym pylonie oraz tablicy informacyjnej tuż przy wejściu głównym. Nad komfortem, spokojem i bezpieczeństwem pracowników i Klientów biur przy Skarszewskiej 42A czuwa całodobowa ochrona.

Szczegółowe informacje na temat dostępności powierzchni, stawek czynszowych i zasad współpracy można uzyskać w siedzibie Biura Architektonicznego Konopski & Konopski sp.j. przy ul Skarszewskiej 42 lub pod telefonem 607333031, 607333030.

Projekty autorstwa braci Konopskich jak również dane kontaktowe dla osób chcących nawiązać współprace dostępne są na stronie www.konopski.pl

 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ