Kultura
Sztuka ożywiła prehistorię! W piątek wernisaż w Akceleratorze Kultury
2025-02-06 08:27:02
Akcelerator Kultury
7 lutego o 18:30 zapraszamy na wernisaż wyjątkowej wystawy „Paleosztuka – sztuka wskrzeszenia prehistorii” autorstwa Szymona Górnickiego – paleoartysty i paleontologa z Kalisza.

Od najmłodszych lat fascynowały go dinozaury, a ta pasja zaprowadziła go przez różne etapy życia: od kaliskiego dziecka z silną dinomanią, przez studia geologiczne na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, aż po działalność w Studenckim Kole Naukowym Paleontologów UAM.
Szymon Górnicki specjalizuje się w rekonstrukcjach wymarłych gatunków, a jego twórczość łączy wiedzę paleontologiczną z pasją do paleosztuki. Jego rysunki, pełne satyrycznych akcentów, stanowią unikalne połączenie nauki i sztuki. Obecnie angażuje się w projekty edukacyjne i dokumentalne, takie jak film „Dinozaury i sztuka”, który opowiada o paleosztuce w Polsce.
Wystawa „Paleosztuka – sztuka wskrzeszenia prehistorii” to niezwykle różnorodny zbiór paleoartystycznych rekonstrukcji wymarłych organizmów – od bezkręgowców, przez dinozaury, aż po zwierzęta z epoki lodowcowej. Wszystkie prace zostały wykonane głównie techniką ilustracji cyfrowej i stanowią przekrój dotychczasowej twórczości autora.
Nie przegap okazji, by zobaczyć, jak sztuka potrafi ożywić prehistorię! 7 lutego, godz. 18:30 – dołącz do nas na wernisaż w Akceleratorze Kultury!
Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,
wrzuć nam coś do kapelusza :)


Wdzięczny Zespół Calisia.pl