Polityka

Sztab Kidawy-Błońskiej na ulicach Kalisza. Adam Szłapka: Czujemy coraz większą mobilizację i entuzjazm

2020-03-07 15:30:00 BK

Dziś członkowie kaliskiego sztabu wyborczego Małgorzaty Kidawy-Błońkiej wyszli na ulicę miasta by rozmawiać z mieszkańcami i zbierać podpisy poparcia pod kandydaturą Marszałek.

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

W akcji w ramach kampanii wyborczej udział wzięli przedstawiciele PO, Nowoczesnej, Młodych Demokratów oraz ich sympatycy. W Kaliszu gościł rzecznik Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, Przewodniczący Nowoczesnej, poseł Adam Szłapka. Ponadto z mieszkańcami spotkali się poseł KO Mariusz Witczak, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego Marzena Wodzińska oraz kaliscy radni - Barbara Oliwiecka, Piotr Mroziński, Dariusz Grodziński i Radosław Kołaciński. 

- Dzisiaj działa blisko 30 osób. Wcześniej byliśmy w Ostrowie Wielkopolskim, w Pleszewie i w Poznaniu. Widać spore zaangażowanie ludzi. Rozmawiamy z mieszkańcami różnych miast o tym co dzisiaj jest dla Polaków najważniejsze, czyli m.in. o służbie zdrowia, haniebnej decyzji prezydenta, który przekazał 2 mld zł na TVP zamiast na onkologię, rozmawiamy o wzrostach cen - mówi poseł Adam Szłapka. - To nie jest tak, że wysokie ceny biorą się z powietrza. Przez 4 lata rządów Prawa i Sprawiedliwości podniesiono kilkadziesiąt podatków. Odpowiada za to także prezydent Andrzej Duda, który bezmyślnie podpisywał te ustawy. Dziś rozmawiamy, wieszamy banery, rozdajemy gazety. Walczymy, jesteśmy przekonani, że z każdym dniem będzie coraz lepiej. Czujemy coraz większą mobilizację i entuzjazm. Jesteśmy przekonani, że w maju Andrzej Duda będzie rozglądał się za nową pracą.

- Wczorajsza decyzja prezydenta o przekazaniu 2 mld zł na telewizję publiczną jest decyzją haniebną. Wszyscy wiemy już, że jest o władza zdemoralizowana, która musi jak najszybciej odejść. Andrzej Duda jest prominentnym przedstawicielem tej zdemoralizowanej władzy. Wczoraj Andrzej Duda zdecydował, że wyda 2 mld zł na kłamstwo, propagandę i szczucie a nie na ratowanie życia i pomoc osobom chorym na raka. Mamy tym większą determinację by dokonać zmiany władzy w kraju. Mam nadzieję, że ta decyzja otworzyła oczy wszystkim tym, którzy wątpili - mówił poseł Mariusz Witczak.

Silna ekipa wraz z wolontariuszami ruszyła na ulice Kalisza by rozdawać gazetę sztabu kandydatki oraz zbierać podpisy poparcia pod kandydaturą Kidawy-Błońskiej.

Do tej pory sztab Małgorzaty Kidawy-Błońskiej w Polsce zebrał ponad 400 tys. podpisów. Członkowie komitetu zapowiadają, że kandydatka przyjedzie do Kalisza, jednak termin jej wizyty nie jest jeszcze znany. 

 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ