Szpital w Wolicy podziękował za pomoc [Zdjęcia]

2020-06-26 14:43:01 red

Dyrekcja oraz pracownicy szpitala w Wolicy podziękowali instytucjom i stowarzyszeniom za pomoc w trackie funkcjonowania placówki jako jednoimiennego do walki z chorobą COVID-19. Przypomnijmy, że od 1 lipca szpital powróci do swojej pierwotnej misji.

fot. MW
fot. MW

- Bez Państwa wsparcia nie dalibyśmy rady, nie byłoby mowy, żebyśmy mogli przekształcić i przygotować szpital oraz funkcjonować bezpiecznie przez dwa miesiące – mówił dyrektor szpitala Sławomir Wysocki – Równie ważne co wsparcie rzeczowe było wsparcie psychiczne, które nam daliście – dodał.

Dyrektor wspominał trudne chwile, które wstrząsnęły całą społecznością szpitala, ale też piękne gesty wsparcia - Byliśmy w centrum tajfunu. Były chwile stresujące, były chwile ogromnego zmęczenia i wysiłku. Były chwile wzruszające, gdzie łzy cisnęły się do oczu dzięki darowiznom, które otrzymaliśmy od Państwa – mówi dyrektor i wspomina chociażby sytuację, gdy - Starsze małżeństwo przyjechało cinquecento, wyjęło cztery zgrzewki z wodą mineralną, przepraszając i mówiąc, że na więcej ich nie stać. To są chwile niesamowite i świadczą o olbrzymim sercu – dodaje S.Wysocki.

Statuetki „Przyjaciela Szpitala” otrzymali:

 • Fundacja CHOPS
 • Fundacja Superbohaterowie
 • Fundacja Santander Bank Warszawa
 • Fundacja im. Królowej Jadwigi
 • Mocni Miłością
 • Areszt Śledczy w Ostrowie Wielkopolskim
 • Stowarzyszenie LGD7 – Kraina Nocy i Dni
 • Jacek Soliński, 3D.ART5.PL, Druk dla Medyka
 • Szkoła w Brzezinach
 • Caritas Diecezji Kaliskiej
 • Lion Club Calisia
 • Anabell

(w późniejszym terminie statuetki otrzymają: Fundacja Medycyny Prenatalnej im. Ernesta Wójcickiego, Fundacja Anny Wierskiej, Fundacja Siepomaga, Fundacja VCC oraz WOŚP)

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ