Szpital bogatszy w nowe oddziały

2011-02-24 17:22:41 Aga

W szpitalu przy ulicy Poznańskiej w Kaliszu przybyły nowe oddziały. Do tego kilka wyremontowano. Oficjalnie do użytku oddano je w czwartek. Pierwsi pacjenci pojawią się na nich z początkiem marca. Inwestycja pochłonęła 8 milionów złotych. To nie koniec polepszania warunków leczenia w placówce.

Kolejne oddziały już czekają w kolejce na gruntowną modernizację.
Te oddane po remoncie oddziały to: neurologiczny, urologiczny, gastroenterologii dziecięcej oraz chorób dziecięcych. Odnowiono też pracownię hemodynamiki, w której diagnozowane są choroby serca.
Remonty to wymóg ministerstwa zdrowia, które nakazuje poprawianie warunków leczenia pacjentów - tłumaczy dyrektor Szpitala Zespolonego im. Ludwika Perzyny, Wojciech Grzelak. Oddziały Gastroenterologii dziecięcej i chorób dziecięcych zostały przeniesione ze szpitala przy Toruńskiej. Dr Stanisław Szponder był ordynatorem oddziału dziecięcego przez 25 lat. Przez ten okres wiele się w kaliskim szpitalu zmieniło - mówi z przekonaniem - Z biegiem czasu sytuacja w służbie zdrowia się poprawiła. Możliwości diagnostyczne, baza laboratoryjna uległy polepszeniu. Na lepsze wyniki leczenia mają tez wpływ szkolenia kadry medycznej. Są nowe procedury diagnozowania i postępowania w chorobach. To cieszy.
Na uroczystości otwarcia nowych oddziałów był też wicemarszałek województwa wielkopolskiego Leszek Wojtasiak. Ten uważa, że przeprowadzenie remontów i przeniesienie oddziałów z Toruńskiej nie wpłynęło na kondycję placówki. Tutaj zachowano harmonię i rozwagę co pozwoliło na zachowanie dobrej kondycji finansowej szpitala.
Inwestycja kosztowała 8 milionów złotych. Większość pieniędzy pochodziła z Unii Europejskiej. Urząd Marszałkowski dołożył ponad 1,5 miliona złotych. Z budżetu szpitala wygospodarowano 3 miliony złotych.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ