Społeczne

Szlachetna Paczka w Kaliszu ruszyła! Zobacz, komu możesz pomóc

2023-11-20 14:30:00 redakcja@calisia.pl

18 listopada nastąpiło oficjalne otwarcie Bazy Rodzin Szlachetnej Paczka udostępniła Bazę Rodzin, które czekają na pomoc ludzi dobrego serca. Od tej chwili, przez cztery tygodnie, każdy może wejść na stronę i wybrać rodzinę, której chce pomóc.

fot. Szlachetna Paczka Kalisz
fot. Szlachetna Paczka Kalisz

To już 23. edycja Szlachetnej Paczki, programu społecznego, który co roku dociera z pomocą do najbardziej potrzebujących. Czekają na nią osoby starsze i samotne, rodziny z dziećmi, osoby z niepełnosprawnościami, które potrzebują wsparcia lub dotknięte ciężką, a często nagłą chorobą. Wielokrotnie żyjące tuż za rogiem, w klatce obok, na sąsiedniej ulicy.

Otwarcie Bazy Rodzin Szlachetnej Paczki to moment, w którym na stronie www.szlachetnapaczka.pl publikowane są historie tysięcy takich potrzebujących rodzin, które można wspomóc przygotowując paczkę na postawie przygotowanej wcześniej listy potrzeb (żywność, środki chemiczne, odzież, opał oraz sprzęty gospodarstwa domowego).

Jak włączyć się w akcję Szlachetna Paczka?
Paczki nie musisz robić sam. W Szlachetnej Paczce darczyńcy mogą łączyć się w wieloosobowe grupy, by pomagać wybranej rodzinie. Najlepiej zebrać grupę współpracowników, znajomych czy członków rodziny – razem dużo łatwiej jest skompletować Paczkę i podzielić się z tymi, którzy potrzebują naszego wsparcia. W tej pomocy wspierają ich wolontariusze.  
 
 
Szlachetna Paczka w Kaliszu. Komu możesz pomóc w tym roku?

Wśród osób zakwalifikowanych do Szlachetnej Paczki w kaliskim regionie jest m.in. rodzina Pani Marty oraz Pani Eugenia:

Pani Marta znalazła się w trudnej sytuacji życiowej oraz finansowej po tym, jak jej małżonek został osadzony w Zakładzie Karnym. Stracili przez to nie tylko główne źródło utrzymania, ale również osobę bliską, z którą pani Marta dzieliła się obowiązkami i opieką nad dziećmi. Nie narzeka na swój los, dzielnie stawia czoła codziennym wyzwaniom. Mimo że opieka nad dziećmi o specjalnych potrzebach wymaga dużej uwagi oraz cierpliwości. Patrząc na tę rodzinę widać miłość i wzajemne przywiązanie. Kiedyś pani Marta poświęcała więcej czasu na rozwijanie swojej pasji- rysowanie. Jednak obecnie całą uwagę skupia na dzieciach.

3 kluczowe potrzeby: Żywność, Środki czystości, Wózek

 

Pani Eugenia to starsza pani, która jeszcze kilka lat temu starała się być aktywna - chodziła na zakupy, piekła pyszne wypieki, spacerowała lub spotykała się ze znajomymi. Niestety na skutek problemów zdrowotnych jej życie bardzo się zmieniło. Pani Eugenia mocno podupadła na zdrowiu (cukrzyca, problemy z sercem), a ponadto ma spore problemy z poruszaniem się, przez co z aktywnej seniorki stała się samotną staruszką, zdaną tylko na siebie.

3 kluczowe potrzeby: Żywność, Środki czystości, Kuchenka gazowa z piekarnikiem elektrycznym.

 

Rodziny zgłoszone w Kaliszu w ramach Szlachetnej Paczki: https://www.szlachetnapaczka.pl/wybor.../lista-rodzin/403

 

Weekend Cudów
Tegoroczny Weekend Cudów odbędzie się 16 i 17 grudnia. Jest to finał akcji i zarazem czas spotkań z Rodzinami oraz moment przekazywania im Szlachetnych Paczek. Przed tą datą Darczyńcy, którzy przygotowali dedykowaną pomoc wybranej Rodzinie, dostarczą gotowe paczki do wyznaczonych magazynów. Następnie za pośrednictwem wolontariuszy Paczki trafią do konkretnych Rodzin w całym kraju. 
 

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować