Szkoły do likwidacji

2011-02-22 18:41:12 Aga

Szkoła Podstawowa w Biernatkach, trzy najstarsze klasy w podstawówce w Kokaninie oraz Gimnazjum w Dębem zostaną jednak zlikwidowane. Decyzję w tej sprawie podjęli dziś radni podczas sesji Rady Gminy Żelazkowa.

Radni podjęli intencyjne uchwały w tej kwestii. W związku z nimi, wraz z końcem tego roku szkolnego, swoją działalność zakończą wymienione wcześniej szkoły.
Uczniowie z gimnazjum w Dębem zostaną przeniesieni do Russowa, podobnie zresztą jak dzieci z najstarszych klas SP w Kokaninie - tutaj uczyć się będą tylko dzieci klas 1 - 3.
Mieszkańcy Biernatek, Kokanina oraz Dębego są rozczarowani. Czują się oszukani przez wójta, który przed wyborami zapewniał ich, że szkół nie zlikwiduje.
O zastanowienie się nad decyzją apelowała do radnych gminy radna powiatowa Alicja Łuczak. Nic ich jednak nie przekonało. W kwestii każdej szkoły 8 z nich głosowało za likwidacją, 4 przeciwko, 1 osoba wstrzymywała się od głosu.
Źródło: Radio Centrum

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ